Skocz do zawartości

Fedora11 I Notebook Samsung Sa11


newelco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co jakiś czas samoistnie pokazuje się okno zmiany podświetlenia ekranu lcd,mimo iż nie dochodzi np do bezczynności , po prostu ukazuje się i już.

Być może zwiazane jes to z tym że klawisze funkcyjne nie działają(między innymi to rozjaśnianie) - ale we właściwościach mogę regulować więc nie jest źle:-) .

Czy można coś poradzić no to wyskakujące okienko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas samoistnie pokazuje się okno zmiany podświetlenia ekranu lcd,mimo iż nie dochodzi np do bezczynności , po prostu ukazuje się i już.
Jak wygląda to okienko, zrób screenshot. U mnie co jakiś czas (~1 dziennie) gaśnie ekran i też nie wiem dlaczego. Możesz spróbować poszukać przyczyny problemu, IMO może być to związane z gnome-power-manager. Zacząłbym od wyłączenia tej aplikacji i zobaczenia czy okienko nadal się pokazuje. Potem najlepiej zgłosić błąd na bugzillę. Jakich sterowników używasz (otwartych czy własnościowych nvidii)? Możesz też próbować wyłączyć wygaszacz ekranu i w zarządzaniu zasilaniem wyłączyć przygaszanie ekanu na baterii, czy blank screen w ogóle. Z reguły ciężko takie rzeczy samemu naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm okienko jak to okienko :-)

ewidentnie służące jako podglad do zmiany podświetlenia - takie samo jest do zmiany głośności tyle że tutaj jest słoneczko :-)

Sterowniki ma nvidii zassane przez yuma wg recepty z forum (ile ja walczyłem żeby to zrobić- w zasadzie nie wiem po co- ale taraz przy odpalaniu komputera pojawia sie na moment duże logo nvidii)

co do zrzutu cieżko będzie bo musiałbym szczekać na okienko i paluchy w pogotowiu na zrzuta mieć:):)

Okienko ukazuje sie sporadycznie i co ciekawe za każdym razem ma inną wartość na paseczku regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...