Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 3, Pytania


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszce moją Fedorę 3 ściagam i powinna za jakieś 7 godzin już być :( albo aż 7 godzin

Jednak zanim zacznę mam kilka pytań:

1. Mam już Fedorę 2 na dysku, lepiej system przeinstalować czy wystarczy tylko go aktualizować do Fedory 3, tu powiem, że robiłem aktualizacje wybranych pakietów, np. mizilli, php, gnome-session, gnome-applets itp.

 

2. Jak się w linuksie sprawdza MD5SUM ściągniętych płytek :?:

 

3. Czy paczki rpm stworzone dla Fedory 2 powinny działać Fedorą 3 (mam tu na myśli np. wtyczkę mp3 do XMMS'a oraz kilka innych programów)

 

4. To dość głupie pytanie :P słyszałem, że w Fedorze 3 ma być MPlayer czy to prawda :?: Jeżeli tak to mam pytanie, kiedy chciałem zainstalować sobie MPlayer'a pod Fedorą 2 to MPlayer wymagał jakiejś paczki z nvidia-libs, a jam mam kartę ATI Redaeon 9500 Pro i trochę się bałem instalować tych bibliotek nvidi, a tak na marginesie co to za biblioteki :?: i czy będę mógł (jeżeli MPlayer jest w dystrybucji Fedora 3) spokojnie zainstalować MPlayera na moim kompie z kartą ATI :?:

 

5. Czy jest gdzieś lista sprzętu jaki Fedora 3 obsługuje :?: Bo czytałem we wczśnieszych postach, że były kłopoty z instalatorem i chiałbym sie upewnić czy ruszy on na moim kompie.

 

6. Czy moga wystapić problemy z obsługą monitora, ja mam dość nowy model i nie wiem czy Fedora 3 i jej instalator dadzą sobie z nim radę, mianowicie mam panel LCD - Philips 170 S :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak się w linuksie sprawdza MD5SUM ściągniętych płytek

md5sum

 

 

5. Czy jest gdzieś lista sprzętu jaki Fedora 3 obsługuje. Bo czytałem we wczśnieszych postach, że były kłopoty z instalatorem i chiałbym sie upewnić czy ruszy on na moim kompie.

 

6. Czy moga wystapić problemy z obsługą monitora, ja mam dość nowy model i nie wiem czy Fedora 3 i jej instalator dadzą sobie z nim radę, mianowicie mam panel LCD - Philips 170 S

http://hardware.redhat.com/hcl/ - może tu coś znajdziesz

no i jeszcze tu: http://www.google.pl/search?q=fedora+%2Bha...:en-US:official

 

pozdro:

wookas_x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszce moją Fedorę 3 ściagam i powinna za jakieś 7 godzin już być :( albo aż 7 godzin

Jednak zanim zacznę mam kilka pytań:

1. Mam już Fedorę 2 na dysku, lepiej system przeinstalować czy wystarczy tylko go aktualizować do Fedory 3, tu powiem, że robiłem aktualizacje wybranych pakietów, np. mizilli, php, gnome-session, gnome-applets itp.

 

a ktoz to wie, ja robilem upgrade fc1 do fc2 i moge powiedziec tyle ze trwalo to dluzej niz instalacja nowego systemu, ale ma swoje zalety, nie musialem nic na nowo konfigurowac i nie mialem zadnych problemow, ale jak bedzie u ciebie to nikt nie wie, dla pewnosci zgraj sobie lepiej cale /etc zeby zachowac dobre konfiguracje, no i /home i /root jesli masz tam cos waznego

 

2. Jak się w linuksie sprawdza MD5SUM ściągniętych płytek :?:

 

man md5sum - i znajdziesz co trzeba

 

3. Czy paczki rpm stworzone dla Fedory 2 powinny działać Fedorą 3 (mam tu na myśli np. wtyczkę mp3 do XMMS'a oraz kilka innych programów)

 

powinno dzialac :)

 

4. To dość głupie pytanie :P słyszałem, że w Fedorze 3 ma być MPlayer czy to prawda :?: Jeżeli tak to mam pytanie, kiedy chciałem zainstalować sobie MPlayer'a pod Fedorą 2 to MPlayer wymagał jakiejś paczki z nvidia-libs, a jam mam kartę ATI Redaeon 9500 Pro i trochę się bałem instalować tych bibliotek nvidi, a tak na marginesie co to za biblioteki :?: i czy będę mógł (jeżeli MPlayer jest w dystrybucji Fedora 3) spokojnie zainstalować MPlayera na moim kompie z kartą ATI :?:

 

nie wiem czy Mplayer bedzie w dystrybucji, to zalezy jak tam maja licencje i czy sie dogadali, a nvidia-libs to moze sterwniki nvidii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzone dla Fedory 2 powinny działać Fedorą 3 (mam tu na myśli np. wtyczkę mp3 do XMMS'a oraz kilka innych programów)

Powinny działać, ale na rpm.livna.org są już wersje skompilowane specjalnie dla FC3.

4. To dość głupie pytanie :P słyszałem, że w Fedorze 3 ma być MPlayer czy to prawda  :?:  Jeżeli tak to mam pytanie, kiedy chciałem zainstalować sobie MPlayer'a pod Fedorą 2 to MPlayer wymagał jakiejś paczki z nvidia-libs, a jam mam kartę ATI Redaeon 9500 Pro i trochę się bałem instalować tych bibliotek nvidi, a tak na marginesie co to za biblioteki  :?: i czy będę mógł (jeżeli MPlayer jest w dystrybucji Fedora 3) spokojnie zainstalować MPlayera na moim kompie z kartą ATI  :?:

Po pierwsze, w FC3 nie ma MPlayera ani xine (ale jest totem-gst :)). Po drugie, MPlayer NIE wymaga tych sterowników (i w ogóle co to są te "nvidia-libs", o czymś takim nie słyszałem :().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...