Skocz do zawartości

[f11] Po Instalacji Nie Dziala Touchpad I Klawiatura


KMarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dzis zainstalowalem fedore 11 obok windy 7(teraz nie ma polskiej klawiatury..). Instalator z LiveCD po zakonczeniu roboty kazal zrestartowac laptop (Asus K70IO). Po restarcie przywital mnie grub. Z listy wybralem fedore i [enter]. Po zaladowaniu wyswietlil sie ten kreator personalizujacy i to wlasnie od tego kreatora system nie reaguje na touchpad i klawiature...

 

Prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie przywital mnie grub. Z listy wybralem fedore i [enter].
W tym momencie naciśnij e (edycja) na fedorze i do drugiej linii dopisz cyfrę 3 po spacji (parametr jądra) i uruchom (b - boot). Zaloguj się na roota, stwórz xorg.conf X -configure i przenieś mv xorg.conf.new /etx/X11.xorg.conf. Wyedytuj nano /etc/X11/xorg.conf i do sekcji ServerFlags dodaj dwie linie:

   Section "ServerFlags"
     Option "AutoAddDevices" "False"
     Option "AllowEmptyInput" "False"
   EndSection

Zapisz i reboot. Rozwiązanie tymczasowe, napisz czy działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak działa zrób pełną aktualizację systemu. Po updacie zmień nazwę pliku xorg.conf po to, aby nie był wykonywany i spróbuj uruchomić ponownie komputer na nowym jądrze. Przez te kilka miesięcy sporo się zmieniło i bardzo możliwe, że ten błąd został już poprawiony wraz z nowymi wersjami evdev.

Nie widzę większego sensu używania systemu 64-bitowego, ale można sprawdzić z ciekawości dla samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...