Skocz do zawartości

Fc11 - Pady X'ów (albo I Całego Systemu:(


8xxa_FC

Rekomendowane odpowiedzi

FC 11 na nowym komputerze. instalacja, upgready - bez problemu, natomiast podczas pracy...

co czas jakiś (nieregularnie!) podają co najmniej X: stopklatka na monitorze (zegar też stoi), martwa klawiatura (nie reaguje nawet na caps - i numlocka).

z braku lepszych pomysłów upchnąłem jakąś płytę do napędu - pomieszał trochę, ale brak objawów zainteresowania się nią przez system (mruganie diody było raczej stwierdzeniem obecności płyty przez napęd - system ją zignorował (zajęty był czymś innym, padł?)

zatrzymany zegar - więc teoretycznie wiedziałem z jakim indeksem czasowym powinno być coś w logach - nie znalazłem nic. tzn. są zapisy (bo i logi są), ale poprzedzają katastrofę od kilkudziesięciu sekund do... znacznie dłużej.

pady trafiają się znienacka: podczas otwierania pdfa, strony w firefoxie, odczytu/podglądu dokumentów...

albo bardziej znienacka: system pracuję, spacerek do kuchni, rzut oka w tv wracam - i wisi. jak win.

i potrafi tak się stać raz na 15-20 min, albo 1-2 na dzień. i to przy +- takim samym obciążeniu.

jedyne co działa to reset sprzętowy.

w logach nic, nic też nie zgooglałem (chociaż czytałem o podobnych objawach we wcześniejszych FC, ale rozsądnych propozycji co dalej = 0)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe , ze juz to zrobiles ale jesli nie to zapusc gleboki test memtesta na noc i sprawdz rano czy czegos przypadkiem nie znalazl?... Mi to wyglada na problem z pamiecia. Zapewne masz 2 kosci pamieci - czy sa aby na pewno odpowiednio sparowane? A gdybys tak wyjal jedna - popracowal na kompie, a pozniej droga i zobaczyl czy na pojedynczych kosciach tez sie wiesza? To tak na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

exbros - hmmm... ramu trochę dużo, do tej pory testy trwały max 2 cykle, ale... a może faktycznie? ale masz rację - pamięci w 2 slotach, teoretycznie sparowane (przynajmniej producent zapakował je razem jako dual).

WalDo - Nvidia (ale też binarki Nvidi),

z nowości:

w międzyczasie przyłapałem drania. nie wszystkie procesy się wieszają. zwykle jak nad czymś się znęcam, to okienko full screen i poza nim i belką nic nie widać. a ostatnio "położył się" w ciut innej sytuacji i:

- zegar na belce martwy,

- mysz+klawiatura też,

ale w okienku na bieżąco aktualizował się gkrellm (z okienek wynikało, że temp, o.k. procesor się nie przepracowuje, lan słucha, itd.)

natomiast ponownie pogrzebałem na forach i znalazłem sugestię downgeradu sterownika grafiki do ver. 180.X

obecnie wpadek chyba mniej, ale znowu się zamroził podczas próby otwarcia jakiegoś pdfa.

przed chwilą zmieniłem w biosie sposób dostępu do pamięci - może pomoże ;).

przykrość jest taka, że do tej pory brak jakiegokolwiek schematu - nie potrafię przewidzieć kiedy padnie, nie potrafię wywołać takiego efektu.

zabawa trwa...

25-11-2009

zabawa się skończyła - komp zrobił grzeczny i stabilny.

w międzyczasie były upgready systemu, coś tam jeszcze sam grzebałem (i przez nockę testowała się pamięć - kilka cykli się zebrało -> 0 błędów) ale w efekcie czegoś(?) zrobiło się o.k.

całość działa, a jedyna przykrość jest taka, że w sumie niczego nowego się nie nauczyłem (a czasu troszkę poszło :( ).

co było nie tak? - nie mam pojęcia (no, może poza objawami, ale to dyskusyjna wiedza).

co pomogło? też nie wiem.

ale działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...