Skocz do zawartości

Fedora 11 Pod Virtualbox 3.0.2 Katalog Współdzielny


scoby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak się okazuje zrobienie Fedory pod Virtualbox to nie taka lada gratka, z wcześniejszymi problemami o jakich pisałem wcześniej na tym forum

jakoś sobie poradziłem, ale teraz znowu pojawiają się kolejne problemy, otóż jest problem z współdzielonym katalogiem, kiedy się wyłączy

wirtualną maszynę - Fedora 11 - i potem włączy się ja ponownie, to zawartość współdzielonego katalogu znika, i trzeba znowu w konsoli montować na nowo

współdzielny katalog, niestety robiąc to często staje się to menęczonące, może pomożecie jak ten problem rozwiązać ???.

 

Pozdrawiam

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opera 10 oraz FF od wersji 3.x mają możliwość sprawdzania pisowni zgodnej z zasadami język polskiego - POLECAM.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez WalDo
Dla mnie już dawno męczące stało się czytanie takich orto-koszmarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ja się na tym komletnie nie znam ????
Musisz się poznać, bo to w sumie podstawy systemu.

W wirtualnym systemie do pliku /etc/fstab dopisujesz linijkę wg szablonu

<nazwa katalogu współdzielonego>   <punkt montowania>  vboxsf  defaults 0 0

<nazwa katalogu współdzielonego> - chyba oczywiste?

<punkt montowania> - też chyba oczywiste, jakiś katalog (pusty) gdzie podłączysz <nazwa katalogu współdzielonego> np. /mnt/folder_windows, /mnt/dysk itp

Pamiętaj, że /etc/fstab musisz edytować jako root.

 

Przykładowy wpis może wyglądać tak

shared   /mnt/dysk   vboxsf   defaults  0 0

Nie przejmuj się, że w czasie bootowanie pojawi się komunikat błędu - katalog i tak powinien być podmontowany.

 

Poszukaj w Googlach - o /etc/fstab na pewno sporo znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

przeciez w opcjach virtualboksa masz mozliwosc podmontowania katalogu dowolnego ;] prawym na maszyne wirtualna->ustawienia->foldery wspoldzielone. nawet kiedy masz maszyne juz wlaczona to masz na dole folder. klikasz i dodajesz udzial jest opcja do zaznaczenia. ja mam po eng "make permanent" to powinno byc "na stałe" albo cos w te desen. klikasz i za kazdym razem ci montuje udzial jak startujesz maszyne. na stronie vboxa jest userguide w pdfie polecam sie zapoznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

fafig, dodałem sobie udział tak jak piszesz - w ustawieniach wirtualnej maszyny wybrałem współdzielone katalogi, ścieżkę podałem do /home/kropek, nazwa się podpowiedziała kropek; odpaliłem wirtualną maszyne (winda xp) i nie mogę zlokalizować udostępnionego zasobu, na dole okienka ustawień współdzielonych zasobów w vbox jest napisane, aby uzyskać dostęp z pod systemu innego niż linuks należy podać:

use net x: \\vboxscr\udzial

teraz czy dobrze rozumiem, działa to w tą stronę, że w ustawieniach dodaję swojego home'a kropek i będe go widział na wirtualnej maszynie poprzez use net x:\\192.168.1.101\kropek ? bo to coś nie działa. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...