Skocz do zawartości

Problem Po Aktualizacji Systemu


Jarma

Rekomendowane odpowiedzi

No to wiec tak - moj problem glownie polega ze poprzeprowadzeniu wczoraj aktualizacji gdzie nie korzystalem z Fedory przez jakies 7 dni wyszlo mi 42 aktualizacje

zawsze robilem to z poziomu konsoli wczoraj zrobilem wyjatek bo terminal byl mi potrzebny do konfiguracji Conky'ego

no i coz - dzis wlaczam na nowym kernelu i zamiast kursora takiego jak powinnien byc pojawia sie kwaratowy

a po wcisnieciu alt+F4 wyskakuje mi logowanie ale nie z poziomu wizualnego a konsolowego - jak w trybie init 3 czy ktos wie jak to naprawic??

to pierwsze pytanie - a drugie brzmi bezpieczniej jest aktualizaje przeprowadzic z konsoli jak zawze to robilem czy z programu do tego odpowiedzialnego? i czy jest to taki przypaadek nieliczny?? :>

 

za pomoc gory dziekuje bardzo :>

 

EDIT ->

jeszcze chcialbym dodac ze na poprzednim kernelu wszystko dziala :> ale i tak chcialbym na nowym kernelu smigac zawsze to bezpieczniej dla systemu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja nie bardzo rozumiem o co chodzi i co się właściwie stało.

Wciśnięcie Alt+Fx gdzie x od 2 do 7 (w pewnych wypadkach od 1 do 6) zawsze przeniesie Cię na kolejną wirtualną konsolę. Pewnie wystarczy wcisnąć Alt+F1 (lub Alt+F7), żeby wrócić do trybu graficznego.

A już najmniej zrozumiały jest dla mnie tekst

zawsze robilem to z poziomu konsoli wczoraj zrobilem wyjatek bo terminal byl mi potrzebny do konfiguracji Conky'ego
Co ma piernik do wiatraka? I na czym polegał wyjątek? :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie Alt+Fx gdzie x od 2 do 7 (w pewnych wypadkach od 1 do 6) zawsze przeniesie Cię na kolejną wirtualną konsolę. Pewnie wystarczy wcisnąć Alt+F1 (lub Alt+F7), żeby wrócić do trybu graficznego.

A już najmniej zrozumiały jest dla mnie tekst Co ma piernik do wiatraka? I na czym polegał wyjątek? :blink:

w tym sensie ze jak edytowalem plik .conkyrc to konsola byla zajeta???;>

 

a co do tego to sprobuje te alt+Fx jak sie uda to napisze

 

Edit->

WalDo podany sposob nie dziala - po wcisnieciu alt+ (F2 lub F4 lub F6) wywala tryb tekstowy a F1 i F7 powoduja tylko to ze pojawia sie w lewym gorynym rogu ta kreseczka i sobie mryga a tak nic wiecej - czarny ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sensie ze jak edytowalem plik .conkyrc to konsola byla zajeta???;>
No, ale to tylko jedna z - co najmniej - 7 ;)

 

w lewym gorynym rogu ta kreseczka i sobie mryga a tak nic wiecej - czarny ekran
Czyli działasz tylko w trybie tekstowym? Bo w innym wypadku na jednej z tych konsol (1 lub 7) powinieneś mieć sesję Xów. I w takim razie z jakiego narzędzia do instalowania korzystałeś? Tzn. chodzi mi o ten "wyjątek" o którym pisałeś w pierwszym poście.

Spróbuj to opisać jakoś w miarę składnie, bo tak jak do tej pory to ja niewiele (prawie nic) nie rozumiem. Albo czekaj aż się trafi ktoś bardziej rozgarnięty ode mnie.

 

"zamiast kursora takiego jak powinnien byc pojawia sie kwaratowy" - czy nie wcisnąłeś przypadkiem klawisza "Insert"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to tylko jedna z - co najmniej - 7 ;)

 

Czyli działasz tylko w trybie tekstowym? Bo w innym wypadku na jednej z tych konsol (1 lub 7) powinieneś mieć sesję Xów. I w takim razie z jakiego narzędzia do instalowania korzystałeś? Tzn. chodzi mi o ten "wyjątek" o którym pisałeś w pierwszym poście.

Spróbuj to opisać jakoś w miarę składnie, bo tak jak do tej pory to ja niewiele (prawie nic) nie rozumiem. Albo czekaj aż się trafi ktoś bardziej rozgarnięty ode mnie.

 

"zamiast kursora takiego jak powinnien byc pojawia sie kwaratowy" - czy nie wcisnąłeś przypadkiem klawisza "Insert"?

nie nie wciskalem zadnego insereta

ale ogolnie jak zalogowalem sie na swoje konto w trybie tekstowym wpisalem startx w poleceniu i wystartowalo mi tryb graficzny - pozniej w konsoli wpisalem init 5 z poziomu (_root'a_ → roota) ORT - czym to moze spowodowane byc ze tak sie dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie jak zalogowalem sie na swoje konto w trybie tekstowym wpisalem startx w poleceniu i wystartowalo mi tryb graficzny - pozniej w konsoli wpisalem init 5 z poziomu (_root'a_ → roota) ORT - czym to moze spowodowane byc ze tak sie dzieje??
Przecież init 5 startuje tryb graficzny. Po co startx z poziomu zwykłego użytkownika jeśli zaraz włączasz tryb graficzny na poziomie całego systemu jako root? Trochę to bez sensu.

 

Co Ty chłopie kombinujesz? Weź poszukaj sobie w sieci trochę o podstawach Linuksa i uruchamiania systemu w trybie tekstowym i w trybie graficznym, bo nic dziwnego, że Ci się cuda dzieją ja jakieś dziwaczne ruchy wykonujesz. Trochę jest na naszej wiki → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poziomy_uruchamiania_systemu

Warto też ogólnie zapoznać się z http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik oraz przydatnymi linkami zamieszczonymi pod artykułem.

Nie wspomnę już o tym, że tryb graficzny powinieneś mieć ustawiony domyślnie: /etc/inittab → linia "id:5:initdefault:", chyba, że zamiast "5" masz tam "3".

 

A edycję .conkyrc możesz przecież równie dobrze prowadzić z Xów wykorzystując emulator konsoli (gnome-terminal z Gnome, konsole z KDE, Terminal z XFCE, xterm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież init 5 startuje tryb graficzny. Po co startx z poziomu zwykłego użytkownika jeśli zaraz włączasz tryb graficzny na poziomie całego systemu jako root? Trochę to bez sensu.

 

Co Ty chłopie kombinujesz? Weź poszukaj sobie w sieci trochę o podstawach Linuksa i uruchamiania systemu w trybie tekstowym i w trybie graficznym, bo nic dziwnego, że Ci się cuda dzieją ja jakieś dziwaczne ruchy wykonujesz. Trochę jest na naszej wiki ? http://wiki.fedora.pl/wiki/Poziomy_uruchamiania_systemu

Warto też ogólnie zapoznać się z http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik oraz przydatnymi linkami zamieszczonymi pod artykułem.

Nie wspomnę już o tym, że tryb graficzny powinieneś mieć ustawiony domyślnie: /etc/inittab ? linia "id:5:initdefault:", chyba, że zamiast "5" masz tam "3".

 

A edycję .conkyrc możesz przecież równie dobrze prowadzić z Xów wykorzystując emulator konsoli (gnome-terminal z Gnome, konsole z KDE, Terminal z XFCE, xterm).

Tylko ze po aktualizacji do nowszego kernela nie mialem standart ustawionego trybu init 5 i dopiero po wpisaniu srart x w trybie init 3 wstal system wiec zrestartowalem zeby zobaczyc czy to wystarczy nhie powtorzylem operacje i pozniej w konsoli wpisalem init 5 z poziomu (_root'a_ ? roota) ORT - wiec gdzie tu mieszam?? troszke mnie nie zrozumiales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie nie zrozumiales...
No, bo "troszke" nieskładnie piszesz.

Ustaw może automatyczny start w trybie graficznym w pliku podanym wyżej. W sumie nadal nie wiem na czym polega problem? Jaki efekt chcesz osiągnąć? Co Ci nie pasuje? Ale osobiście chyba nie mam siły domyślać się o co Ci chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...