Skocz do zawartości

Pppoe Przestało Działać


piotremis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na tym forum,

 

problem jest taki iż miałem awarię fedory (nie wiem czym spowodowaną) po której wcześniej skonfigurowane połączenie PPPoE (poprzez dodanie połączenia w DSL) przestało nawiązywać połączenie z internetem (wina czysto (_linuxa_ → Linuksa) ORT - pod windowsem wszystko działa) próbowałem konfiguracji poprzez konsole pppoe-setup ale też nie może podnieść połączenia PPPoE, jest jakaś możliwość przywrócenia do oryginału (jak tuż po instalacji) ustawień sieciowych bym mógł na nowo wprowadzić połączenie DSL i było ok? może ktoś ma jakiś inny sposób?

 

do domu mam doprowadzoną RJ'tkę...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie pliki konfiguracyjne, może podczas awarii, niektóre zostały wyczyszczone. Polecam spróbować utworzyć połączenie w NetworkManager, ma fajny graficzny interfejs i możliwość utworzenia połączenie DSL po pppoe.

EDIT: ten pppoe-setup chyba korzysta z usługi network. Wyłącz ją jeśli zdecydujesz się na NM, bo mogą się gryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niestety właśnie myślałem, dodanie od nowa połączenia DSL nic nie daje...wyłączyłem PPPoe-setup i też nic, sam pppoe-setup tez nie daje rade przy system-network-restart mam niepowodzenie przy podnoszeniu ppp0

 

jakieś inne pomysły? ;)

 

coś mi się wydaje że będę musiał reinstalować fedorę...będzie szybciej...no cóż...czekam na pomysły bo nie chciałbym stracić obecnej konfiguracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...