Skocz do zawartości

Fedora11-problem Z Instalacją


qdlaty6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem się zaznajomić z Linuxem a dokładniej mówiąc z dystrybucją Fedora. Wybrałem więc do zainstalowania Fedorę 11 wersję 64 bitową. Tak więc pięknie zassałem obraz iso płyty instalacyjnej, nagrałem na płytkę i zbootowałem. Wszystko cudnie przebiegało aż do czasu gdy podczas rozpoczynania instalacji nie wyskoczył mi błąd: "Nie można otworzyć pliku glk2-devel-docs-2.16.1-4.FC11.x86__64.rpm. Powodem może być brak pliku lub uszkodzony pakiet lub nośnik. Sprawdź źródło instalacji". Parę razy spróbowałem i za każdym razem wyskakiwał mi ten sam błąd. Stwierdziłem więc, że tak czy inaczej coś jest nie tak z płytką więc zassałem z innego źródła jeszcze raz i znowu nagrałem na płytkę ale znowu ten sam błąd w tym samym miejscu:/ zassałem i wypaliłem dwie kolejne płytki i za każdym razem ten sam problem. Stwierdziłem więc, że zainstaluję wersję i386 no i zassałem i wypaliłem kolejną płytkę i sam proces wypakowywania z pakietów się rozpoczął lecz w jakiejś 1/4 instalacji zaczął wyskakiwać błąd "Nie można otworzyć pliku libxklavier-3.9-1.fc11.i586.rpm. Powodem może być brak pliku lub uszkodzony pakiet lub nośnik. Sprawdź źródło instalacji". Nie mam bladego pojęcia o co chodzi i proszę was o pomoc z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sumy kontrolne ściągniętych obrazów, jak to zrobić link. Jeśli sumy kontrolne się zgadzają spróbuj nagrać płytę z małą prędkością (np 8x). Pozostaje też kwestia wadliwych nośników, skoro błąd wystąpił przy tym samym pakiecie (pakiet z trzeciego podejścia libxklavier może być nagrany w tym samym sektorze płyty) - raz cały krążek płyt wywalał mi się dokładnie w tym sam miejscu.

Możesz jeszcze ściągnąć obraz LiveCd Fedory, nagrać go na CD, odpalić i użyć opcji instaluj na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza sprawdzeniem sum kontrolnych ściągniętego obrazu *.iso

warto przed pierwsza instalacją wybrać opcję sprawdzenia płyty

zanim rozpoczniemy instalację

po uruchomieniu komputera z płyty jest taka opcja / możliwość

którą zapewne wszyscy przeskakują

(to pomaga oszczędzić czasu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jesli to nagrywarka sata to proponuje kable sprawdzic ;) ja mialem taka sytuacje ze nagrywalo mi plyte ktorej potem nie moglem odczytac. spryskalem wtyki "kontaktem" i poszlo. jesli masz zwykle kable to je wymien na takie z zatrzaskiem - mniejsze prawopodobienstwo ze wypadnie z gniazdka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...