Skocz do zawartości

Opera Nie Widzi Pluginu


Amas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś napotkałem kolejny problem w użytkowaniu Fedory. Zainstalowałem najnowszą wersję przeglądarki Opera i zgodnie z infrormacjami z wiki oraz z google podjąłem próbę zainstalowania obsługi flasha. Niestety Opera nie widzi pluginu. Ścieżka do folderu z pluginami jest prawidłowa, nie wiem co może być przyczyną. Plugin ściągałem z kilku różnych źródeł, niestety problem nie ustąpił. Proszę o jakieś rady. Dodam, że na Firefoksie wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Niestety Opera nie widzi pluginu.
Sprawdziłeś to przez "opera:plugins" czy tylko domyślasz się na podstawie objawów?

Ścieżka do folderu z pluginami jest prawidłowa
Czyli jaka?

Plugin ściągałem z kilku różnych źródeł
Dlaczego nie zainstalowałeś z repozytoriów za pomocą yuma? Przeczytałeś nasz poradnik? → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Instal...be_Flash_Plugin

 

Zanim zapytasz najpierw przeszukaj forum. Do czasu upewnienia się, że problem nie jest głębszy przenoszę do działu "Ośla łączka", bo to jest miejsce na problemy znane, rozwiązane i często powtarzalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś to przez "opera:plugins" czy tylko domyślasz się na podstawie objawów?

Sprawdzałem.

Czyli jaka?

Czyli taka jaka jest podana w wiki: /usr/lib64/mozilla/plugins i taka sama jest w preferencjach Opery. System mam 64-bitowy.

Próbowałem też wrzucać do innych lokalizacji: /usr/lib/opera/plugins oraz /home/Amas/.opera/plugins z takim samym skutkiem.

Dlaczego nie zainstalowałeś z repozytoriów za pomocą yuma? Przeczytałeś nasz poradnik? ? http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Instal...be_Flash_Plugin

Na samym początku tak zrobiłem, później zacząłem kombinować z innymi źródłami.

Zanim zapytasz najpierw przeszukaj forum.

Szukałem. Niestety rozwiązania swojego problemu nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość, z doświadczenia wiem, że flash i opera najczęściej nie mogą ze sobą współpracować jak ktoś zainstalował "wszystko co się da" i do obsługi flasha jest kilka pluginów jednocześnie i/lub ten sam plugin jest w dwóch lokalizacjach podanych w ustawieniach (zdublowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...