Skocz do zawartości

Gg Czyli Nowe Ograniczenia...


johnyk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyczytałem na WP o tym, że nowe GG to nowe możliwości. Ale też zaniepokoił mnie jeden fragment: "Co ważne, na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu dostępnej na stronie http://komunikator.gadu-gadu.pl." Odpaliłem Kadu, chciałem się zarejestrować i... udało się. Zarejestrowałem się. Ale na konto już się nie zalogowałem (słoneczko miga). I co? czyżbyśmy mieli wpuścić przeglądarkę reklam na pulpit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ważne, na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu dostępnej na stronie

I dobrze w końcu musi przyjść czas, kiedy ludzie zaczną rozglądać się za innymi rozwiązaniami. Ile można nabijać komuś kasę skoro inni oferują to samo tylko bez utrudnień. Od zawsze było tak, że użytkownicy muszą wybrać jedno rozwiązanie z kilku oferowanych, które są bardzo do siebie podobne. Taki wybór najczęściej nie jest do końca świadomy (czyli dogłębne poznanie funkcji obu produktów i porównanie ich). Zazwyczaj wygląda to tak, że ktoś kto ma jakiś posłuch w internecie napisze, że to rozwiązanie jest "obciachowe i przeznaczone dla pokemonów" z jakiegoś pojedynczego powodu, inni to podłapią i tak jakoś jeden wygrywa, a drugi pozostaje w pokonanym polu. Tak np. dzieje się obecnie z naszą-klasą i facebookiem (oczywiście na razie na małą skalę), gdzie coraz więcej osób jest zdania, że to facebook jest dla ludzi "światłych" i w ogóle super nowoczesnych. Użytkownicy nk umieszczają w opisie linki do swojego konta na facebooku, zapowiadają usunięcie konta na nk itp. :) Podobnie grono i nk. Prędzej czy później coś podobnego stanie się z gg trzeba tylko zaoferować ludziom coś "trendy & cool", żeby mieli czym szpanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule jest wzmianka na ten temat. I co ciekawe, najpierw piszą że:

GG Network zapewnia, że na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu dostępnej na stronie komunikator.gadu-gadu.pl.
by niżej stwierdzić:
Można jednak prowadzić rozmowy między różnymi wersjami komunikatora, również tymi starszymi.
Zgłupiałem :lammer:

Czyżby GG miało zamiar podążyć śladami skype?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze w końcu musi przyjść czas, kiedy ludzie zaczną rozglądać się za innymi rozwiązaniami.

 

A tu masz rację. Ja akurat na GG ma raptem 4 kontakty, w jabberze chyba ze 200, choć aktywnych z ktorymi często rozmawiam coś koło 20 (a reszta to różnie). Ale to oznacza też, że GG się ostro bierze za wyświetlacz reklam na linuksa. Ale też przestanie działać logowanie przez transporty zapewne (akurat transportów nie używam, bo wg mnie są zbyt niepewne) o rejestracji nie wspomnę. No i wtedy ludzie zaczna korzystać z... no właśnie? Jabbera (w różnej formie)? ICQ? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...