Skocz do zawartości

Wirtualka Vmware Na Serwer Webowy


motorola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w najblizszym czasie przymierzam sie do postawienia pewnego serwisu w internecie.

W ramach bezpieczenstwa(tworzenia backupow, odtworzenia w krytycznym momencie wirtualki) zastanawiam sie nad utworzeniem na maszynie serwera VMWare, a na nim wirtualnej maszyny.

 

Czyli fedora w fedorze, ale na tej wirtualnej fedorze miec skonfigurowany LAMP i caly serwis webowy. Natomiast na maszynie fizycznej utworzyc w cronie cykliczny backup wirtualki.

 

Co myslicie nad takim rozwiazaniem, wiem ze jest ono powszechne w srodowisku windowsowym... ale znajomy, ktory siedzi w unixie, mowil, ze nigdy sie nie spotkal z takim rozwiazaniem.

 

Jakie sa zalety tego rozwiazania:

- w razie potrzeby odtworzenia wersji z backup'a: nie trzeba konfigurowac srodowiska LAMP, wgrywac aplikacji webowej

- w pewien sposob, mozna ogrniczyc dostep osobom niepowolanym do serwera docelowego

 

Wady:

- ograniczone zasoby systemowe(trzeba dzielic CPU i RAM z maszyna fizyczna) - przy niewielkim serwisie, jest to do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale często koledzy na forum odradzają stawianie serwera na fedorze, bo ma krótki okres wsparcia = 1rok. Zamiast tego CentOS = 7lat wsparcia i dużo, dużo stabilniejszy.

 

Co do wirtualizacji to WŁAŚNIE PO TO JĄ WYMYŚLONO :) a stawiając linuksa na linuksie masz do wyboru jeszcze XEN, KVM itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale często koledzy na forum odradzają stawianie serwera na fedorze, bo ma krótki okres wsparcia = 1rok. Zamiast tego CentOS = 7lat wsparcia i dużo, dużo stabilniejszy.

 

Co do wirtualizacji to WŁAŚNIE PO TO JĄ WYMYŚLONO :) a stawiając linuksa na linuksie masz do wyboru jeszcze XEN, KVM itp.

 

 

 

dzieki za info.

 

w takim razie, przesiade sie na VB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...