Skocz do zawartości

Instalacja Sterowników Pod Play Online


Pirouette

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki pomocy Kolegów z Forum Fedora udało mi się zainstalować sterowniki pod WiFi - działa wzorowo - za co jeszcze raz bardzo dziękuję.

Gdyby było to możliwe, to miałbym jeszcze prośbę o pomoc w instalacji infrastruktury pod połączenia 3G - konkretnie Play Online. Mam system MOBLIN 2.1 ( oparty na Fedorze ) strona projektu http://moblin.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się za pomocą telefonu czy jakiegoś urządzenia (np. modem)? Z tego co wiem to takie połączenia są wykrywane automatycznie, ale na fedorze za pomocą narzędzia NetworkManager. Moblin ma chyba własnego menedżera sieci dokładnie to http://moblin.org/projects/connection-manager i tu może faktycznie być spory problem. Popytaj może na stronach bezpośrednio powiązanych z moblinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się za pomocą telefonu czy jakiegoś urządzenia (np. modem)? Z tego co wiem to takie połączenia są wykrywane automatycznie, ale na fedorze za pomocą narzędzia NetworkManager. Moblin ma chyba własnego menedżera sieci dokładnie to http://moblin.org/projects/connection-manager i tu może faktycznie być spory problem. Popytaj może na stronach bezpośrednio powiązanych z moblinem.

Łączę się przez modem Huawei E156G - Moblin jest dosyć mocno "okrojony" ze względu na netbookowe przeznaczenie. Na starcie połączenia 3G nie są aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się przez modem Huawei E156G - Moblin jest dosyć mocno "okrojony" ze względu na netbookowe przeznaczenie. Na starcie połączenia 3G nie są aktywne.

 

Po co w ogóle się brać za takie dystrybucje jak szczerbaty za suchary, przecież w Fedorze jest moblin desktop do zainstalowania a zysk wydajnośći z takich okrojeń jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle się brać za takie dystrybucje jak szczerbaty za suchary, przecież w Fedorze jest moblin desktop do zainstalowania a zysk wydajnośći z takich okrojeń jest znikomy.

 

ale przestan qmic, kolega ma racje - jest wydana wersja stabilna sygnowana przez Intel, to pomyslal, ze zainstaluje. nikt nie spodziewa sie raczej takich problemow. zaden argument, ze mogl poczytac, bo to znowu - chcesz Linuksa, najpierw przeryj 100 poradnikow. paranoja.

 

moblin desktop w Fedorze jest w powijakach, nie ma co go nawet odpalac.

 

Pirouette, zainstaluj Fedore (najlepiej jeszcze 11) - bardzo dobrze dziala z netbookami. sprawdzone na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirouette, zainstaluj Fedore (najlepiej jeszcze 11) - bardzo dobrze dziala z netbookami. sprawdzone na sobie.

 

Witam Kolegę. Dziś planuję ściągnąć Fedorę 12 ( zaryzykuję ) i sprawdzę sobie na bootowalnym pendrivie. Próbowałem już paru dystrybucji - nawet córkę - 15 lat - przekonałem do używania Ubuntu ( zrezygnowała nawet z Simsów - teraz już o nich zapomniała ). Dostałem netbooka i od jakiegos czasu eksperymentuję ( ubuntu natbook remix, kubuntu netbook remix, xubuntu, moblin-ubuntu, a nawet samo ubuntu - już boję sie instalować cokolwiek - pewnie to naiwne - żeby dysk mi nie siadł od tego instalowania... Moblin ( Fedora ) podoba mi się - jest bardzo wygodny na netbooku - dlatego próbuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę. Dziś planuję ściągnąć Fedorę 12 ( zaryzykuję ) i sprawdzę sobie na bootowalnym pendrivie.
Od wydania f12 na forum pojawiło się kilka tematów z netbookami i może na razie warto zainteresować się f11 jeśli chcesz mieć wszystko "out of the box". Oczywiście możesz już teraz spróbować f12, ale nie bądź zaskoczony trudnościami jakie mogą się pojawić. Z fedorą jest tak zawsze, że w pełni stabilizuje się (tzn. większość błędów zostaje poprawiona) 1-2 miesiące po wydaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji zapytam czy częste przeinstalowanie systemu wpływa ujemnie na dysk twardy?
Na dysku sata? Nie. Pewnie słyszałeś o pamięciach flash, gdzie faktycznie każdy sektor ma tam jakiś limit nadpisań (najczęściej chyba 300 tys.).

 

Ja tak tylko proforma a gdzie pisze że moblin intelowski został oparty na Fedorze?
No jak to gdzie, na wikipedii :)

Moblin 2's Core distribution is based on recent builds of Fedora
http://en.wikipedia.org/wiki/Moblin no i yum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...