Skocz do zawartości

Netbook I Fedora


Pirouette

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Lenovo S 10, na którym instalowałem Ubuntu, potem Ubuntu Netbook Remix, w końcu Xubuntu ( jako niby najlżejsze ) - przy wszytskich jednak netbook grzał sie jak cholera ( przy używaniu sprzętu tylko do serfowania po necie - zero filmów, muzyki itp ). Po zainstalowaniu Fedory 12 - po aktualizacjach, instalacjach i parogodzinnej pracy netbook jest ciepły, ale nie "parzy". Chwala Fedorze. Przy okazji - nie mogę zainstalować wtyczki Adobe Flash Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kontrolowania obciążenia procesora (i innych parametrów także) najlepiej sprawdza się htop . W Atomie można regulować częstotliwością taktowania procesora? Pokaż wyjście cpufreq-info (ewentualnie cat /proc/cpuinfo). Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką temperaturę wskazują czujniki zamontowane na płycie głównej to użyj programu lm_sensors (trzeba najpierw wykryć poleceniem sensors-detect, a potem można już komenda sensors). Do sprawdzania temperatury dysku jest fajna nakładka o nazwie hddtemp (hddtemp /dev/sda za sda można wpisać inny dysk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką temperaturę wskazują czujniki zamontowane na płycie głównej to użyj programu lm_sensors (trzeba najpierw wykryć poleceniem sensors-detect, a potem można już komenda sensors).

To ja się tak przebiegle spytam, skąd pochodzą dane min/max? bo mi parę danych ostro przebija.

 

ps. tak jakoś mi się z rana skrypt do tych alarmów "lm_sensors" napisał:

http://dl.dropbox.com/u/409786/pub/bin/sensors-alarm

(mam nadzieje, że nikogo nie wkurzam tymi półdziałającymi skryptami :ph34r: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...