Skocz do zawartości

Problem Z Myszą


Zagiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem który pojawił się mi się pierwszy raz odkąd używam Fedory, a całkiem sporo czasu już na niej spędziłem bo od 6 wydania. Zazwyczaj gdy pojawia się nowe wydanie wole je zainstalować od nowa niż aktualizować ze starszej wersji tak też zrobiłem tym razem ale gdy tylko wybrałem rodzaj klawiatury język i nośnik pojawia się pierwsze okno anakondy gdzie już można operować myszą. Więc ja za myszkę a tutaj mi kursor uciekł do górnego lewego roku :/ a najgorsze ze z każdym moich ruchem myszy kursor tylko delikatnie drga i nie chce tego rogu zostawić :/ Więc restart i tak ze 3 razy i dalej to samo. Pomyślałem że to może wina anakondy więc postawiłem system używając samej klawiatury. System się uruchomił, włącza się okno logowania i kursor jest na środku więc ja znów łapię za myszkę chcąc kliknąć w pole login a kursor znowu do górnego lewego roku :/ Nie mam pojęcia o co chodzi. Mieliście kiedyś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak instalkę ściągnąłem ze strony oficjalnej jak zawsze dla arch. procesora i386 bo taki też mam. Myszkę mam pod usb ale pod F11 nie robiła mi problemów. Sprawdzałem też sumę kontrolną instalki i nie ma żadnych błędów dlatego nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny. Biorąc pod uwagę fakt że z myszą miałem problemu już od momentu włączenia się anakondy to albo anakonda sobie coś ubzdurała a później przeniosła błąd na system lub ma problemy z moim portem usb co trochę dziwne by było. Do tej pory nie miałem jeszcze kiedy ale zaraz sprawdzę co się stanie jak przepnę mysz do innego portu usb a jak to nie pomoże to poszukam przejściówki z usb na ps2

 

A co do instalki używając jigdo to nigdy tego nie robiłem ale czy by to coś dało? mam świeży system go wczoraj go dopiero ściągnąłem i zainstalowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do instalki używając jigdo to nigdy tego nie robiłem ale czy by to coś dało? mam świeży system go wczoraj go dopiero ściągnąłem i zainstalowałem :)
Skoro już zainstalowałeś system to nie ma takiej potrzeby. Jidgo buduje płytkę z aktualizacjami, co akurat w przypadku instalatora mogło by coś dać.

Obsługa?

- normalnie robisz powiedzmy tak:

wget http://serwer/fedora/plik.iso

- a jak chcesz mieć aktualny obraz to tak:

jigdo-lite http://serwer/fedora/plik.jigdo

i na końcu w obydwu przypadkach dostajesz obraz.iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będę musiał tak spróbować bo właśnie sprawdzałem co się stanie gdy podepnę mysz pod inne gniazdo usb. Wpiąłem w inne myszka działała przez dosłownie sekundę i znów uciekła do rogu więc wpiąłem z powrotem w pierwsze myszka działa i znów zalicza róg :/ znalazłem starą myszkę na ps2 ale nawet nie drgnęła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znany i rozwiązany tutaj. Fedora 12 nie najlepiej radzi sobie z obsługą myszy usb i stąd te problemy. U mnie było to samo i pomogła aktualizacja systemu, a w szczególności paczki udev.

 

U mnie, przy identycznym problemie, działał touchpad, więc dokończyłem instalację i po update systemu problem się rozwiązał sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...