Skocz do zawartości

Kursor Myszy


adikos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj system to fedora 12(Constantine) jądro 2.6.31.6-145.fc12.i686

gnome 2.28.0

mam taki nietypowy problem po uruchomieniu systemu nie ma kursora myszy - ale rozwiazalem go tak ze uruchomiam terminal cos tam popisze i kursor sie pojawia - czy ktos miał podobny problem i jak go rozwiazac ???

a przy okazji problem 2 : czasem znika mi dzwiek ogólnie systemowy - odpalam system i nie ma dzwieku - i wtedy poruszam suwakiem góra-dół i restart i dzwiek wraca - ja jakos sobie radze , ale moja rodzina juz nie -musze cos z tym zrobic bo sie zniecheca do linuxa

prosze o pomoc jak to zrobic by działało cały czas a nie czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki nietypowy problem po uruchomieniu systemu nie ma kursora myszy - ale rozwiazalem go tak ze uruchomiam terminal cos tam popisze i kursor sie pojawia - czy ktos miał podobny problem i jak go rozwiazac ???

 

Coś tam to znaczy cokolwiek czy coś konkretnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle że u mnie kursor znika jak zmienię na wyższą częstotliwość odświeżania monitora. Mysz działa, ale nie widać kursora, trochę jak z predatorem, nie widzisz go, ale czujesz jego obecność. :ph34r: Dodatkowo w niektórych programach mam problem z obsługą menu, bo puszczenie prawego przycisku myszy działa jak kliknięcie, przez co aby wybrać jakąś opcję z takiego menu trzeba trzymać prawy klawisz, co jest dosyć irytujące. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, nie pamiętam co go rozwiązało ale zrobilem następujące rzeczy:

- zmieniłem kernel PAE na zwykły

- wygenerowałem plik xorg.conf

- dodałem do linii kernela w grubie nomodeset nopat

 

Podejrzewam że to xorg.conf się przyczynił do rozwiązania problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, nie pamiętam co go rozwiązało ale zrobilem następujące rzeczy:

- zmieniłem kernel PAE na zwykły

- wygenerowałem plik xorg.conf

- dodałem do linii kernela w grubie nomodeset nopat

 

Podejrzewam że to xorg.conf się przyczynił do rozwiązania problemu. :)

 

bardzo fajnie że Ci sie to udało rozpracować ale to co napisałeś jest jeszcze trochę dla mnie zbyt zawiłe :

jeżeli dało by się to opisać językiem prostym krok po kroku :

ad1. zmiana kernela dla poczatkujego no nie wiem może z pomoca zaryzykuje na razie wszystko mi działa (_oprucz_ → oprócz) ORT drukarki wiec nie zabardzo chce kopać zreszta przymierzam sie do zrobienia obrazu systemu i przy okazji chciałbym zapytać czy urzywając System Rescue CD a w nim GParted i partimage "obsłużę" ext4 ( używałem GParted do podziału dysku przed instalacja fedory i nie widziałem tam ext4 )

zainteresował mnie też program Mondo Rescue ale jakoś nie umiałem go odpalić , oraz czy istnieje coś dla fedory jak Keep w ubuntu bodajże ( w repo wpisujac Backup są jakieś paczki ale nie wiem co jest odpowiednie - mam gnome )

tak wiec narazie skupiam się ( zbieram info dotyczace zrobienia obrazu ) na zrobieniu kopii systemu - katalog home mam na osobnej partycji

może ktoś ma jakieś swoje doświadczenie z robieniem obrazu systemu i sie tu wypowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...