Skocz do zawartości

Pobieranie źródeł Aplikacji Z Repo.


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien kłopot. Potrzebuję pilnie pobrać źródła pewnej gry, ponieważ link do źródeł na oficjalnej stronie wygasł. Znalazłem w sieci poradę, by wklepać:

 

yumdownloader --source nazwa_aplikacji

 

Z tym, że ja nie potrzebuję pakietu do instalacji srpm, tylko źródło gry (jestem przyzwyczajony do nieco innego systemu pobierania źródeł, nawyk z poprzedniego distra). Przedstawię to na przykładzie. Piszę art o grze Atom'o'Run X-Mas Edition. W repo Ferory gra jest, ale w innych distrach nieszczególnie, więc takim userom pozostaje kompilacja. Nie mogą jednak skompilować, gdyż link do źródeł wygasł. Chciałem więc pobrać źródła z repo, wrzucić na zewnętrzny FTP i każdy byłby zadowolony. Potrzebuję jednak katalogu ze źródełkami. W przypadku Fedory nie znam się jeszcze na tym, więc może idzie wydobyć to z pakietu srpm - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nie potrzebuję pakietu do instalacji srpm,
W środku *src.rpm jest (prawie) na pewno plik tar.gz czy tar.bz2 ze źródłami. Jeśli masz zainstalowanego krusadera, to możesz sobie zajrzeć do paczki i rozpakować z pomocą tej aplikacji.

 

Jeśli nie to jako zwykły użytkownik instalujesz paczkę rpm -ivh *.src.rpm. Wcześniej musisz utworzyć określoną strukturę katalogów (→ http://wiki.fedora.pl/wiki/Rpmbuild#Przygo...rodowiska_pracy )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że po instalacji takiego srpm, źródła wylądują w /usr/src, a po odinstalowaniu znikną? Jeśli tak - nie widzę tu problemu. A źródełka wydobyłem dzięki radzie WalDo. Sprawa rozwiązana - źródła wydobyte i uploadowane na zewnętrzny serwis hostingowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...