Skocz do zawartości

Fedora Po Polsku..


Morou

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż - aktualnie mam mam zbyt dużo czasu na to, bo inaczej moje real_life zacznie przypominać tylko pracę dla społeczności Linuksa, a ja nie mógłbym się odkleić od PC wtedy, by się wyrobić :P Językowo też aż tak perfect nie jestem z angielskim (choć nie jakaś noga z tego). Problem jest w tym, że poprzednio instalowałem Fedorę z DVD i man po polsku był. Wczoraj zrobiłem małą przesiadkę na OpenSUSE na realnym sprzęcie, lecz po 2 godzinach wywaliłem ją i wróciłem do Fedory. Płytka zagubiła się z DVD, więc zainstalowałem z Live. Doinstalowałem pakiety językowe, jednak man nadal był po angielsku. Doinstalowałem man-pages-pl, jednak nadal nie jest po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jednak nadal nie jest po polsku.
Temat stary jak płytki LiveCD :)

Wybór języka na ekranie logowania po kliknięciu usera, ale przed zalogowaniem (pasek u dołu ekranu) oraz modyfikacja /etc/sysconfig/i18n. Poszukaj na forum, bo było parę razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest zawartość pliku. Znalazłem jeden temat, w którym pisałeś, że taka powinna być jego zawartość, no i taka właśnie jest:

 

LANG="pl_PL.UTF-8"
SYSFONT="latarcyrheb-sun16"

 

A na ekranie logowania mam ustawione. Doinstalowałem wszystko i GNOME mam full-pl, jednak man jest po angielsku - w tym problem (a paczkę man-pages-pl mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam

zainstalowałem fedore 14 live i mialem tam wybor jezyka polskiego wiec go zainstalowałem lecz ku mojemu rozczarowaniu nic nie zostalo zpolonizowane

wiec czytajac forum wpisywalem komendy w terminalu

 

-config-language

 

LANG="pl_PL.UTF-8"

SYSFONT="latarcyrheb-sun16"

 

 

gnome-l10n-Polish

 

 

nic nie dalo

 

nie mam wyboru jezyka w system-administration

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...