Skocz do zawartości

Brak Kreatora Pierwzego Uruchomienia Po Zainstalowaniu F 12


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jeszcze raz dać sznse Fedorze 12 .

ale po jej zainstalowaniu , już przy pierwszym uruchmieniu zamiast typowego kreatora pierwszego uruchomienia

zobacztyłem tylko kursor myszki na ciemnym tle a po trzełączeniu sie na konsole nr 1 taki błąd

Window manager warning; buggy client sent a NETACTIVE WINDOW message with a timestamp of 0 for 080041[firstboot]

Meta window activate called by a pager with a timestamp a pager needs to be fixed .

Co zrobić w takiej sytuacji !! :?:

Dziś ściągnąłem wersję 64-bitową z KDE i też mam identyczne objawy :o

Ponieważ nikt mi nic nie pomógł , więc chyba wrócę na ubuntu lub suse ..... :(

Mogę dodać jeszcze tyle ; gdy użyję kombinacji ; CTRL +ALT + DELETE nie następuje od razu restart kompa

tylko pokazuję się migające okienko logowania do którego nie można nić wpisać ,

ponieważ klawiatura , ani myszka w tym momencie nie działają

Co jeszcze wicej mogę dodać ; system "live" działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż stała sie rzecz ciekawa ; po wyświetleniu komunikatu o błędzie takiego jak podałem w pierwszym poście

zacząłem naciskać różne klawisze aby w jakiś sposób jednak tę `12-stke uruchomić to chyba po naciśnieciu ESCAPE "załapało "

tzn pokazał sie ekran logowania KDE w którym zalogowałem się jako root

Tego kreatora pierwszego uruchamiania w którym miedzy innymi dodaje sie zwyklego użżytkownika nie ujrzałem .

Dodałem repozytoria rpmfuzion zainstalowałem "kmod-nvidia" ale gdy chciałem wykonaćc dodatkowe polecenia zalecane w przewodniku ;

mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
[code]dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

To mi wywaliło ;

[root@localhost ~]# mv /boot/initramfs-$2.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64.img /boot/initramfs-$2.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64-nouveau.img
mv: cannot stat `/boot/initramfs-.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64.img': No such file or directory

[root@localhost ~]# dracut /boot/initramfs-$2.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64.img $2.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64

find: `/lib/modules/.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64//kernel/drivers/gpu/drm': No such file or directory

find: `/lib/modules/.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64//kernel/drivers': No such file or directory

find: `/lib/modules/.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64/': No such file or directory

find: `/lib/modules/.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64/': No such file or directory

find: `/lib/modules/.6.31.12-174.2.3.fc12.x86_64/': No such file or directory

[root@localhost ~]#

 

[/code]

Gdy klikn myszkąą na menu start czy na pulpit to muszę czekać z 10 sekund na reakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jakim sposobem pojawia Ci się $2.6.31.12-174[...] Wygląda to tak jakbyś zamiast $(uname -r) wklejał wynik tego polecenia z osobnej konsoli ? Jeśli tak robisz to znak $ musisz też opuścić. Zawsze można zaktualizować initramfs poleceniem:

/usr/libexec/plymouth/plymouth-update-initrd

Ale w tym przypadku nie wykonywany jest backup. Odnośnie Kde, to aktualizacje chyba już załatają ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj ściągnąłem 2 najnpopularniejsze dystrybucje w najnowszych jeszcze niestabilnych wersjach ;

Kubuntu 10.04 i Fedora 13 BETA

13 - stka fedory jest lepsza od 12 - stki o tyle że teraz po zainstalowaniu jej na dysku

uruchomiła się od razu prawidłowo w trybie graficznym .

Niestety , program ZYNADDSUBFX nadal na 13-stce nie działa .

Nawet po uruchomieniu tego zakichanego JACK-a nie było żadnego dźwięku .

Na kubuntu ten program instaluje sie i uruchamia bezproblemowo ....

Ale za to teraz użytkownicy ubuntu będą musieli przeżyć to co już znają userzy Fedory czyli ;

blokowanie "nouveau" by prawidłowo zadziałały stery nvidii .

Ja na kubuntu poradziłem sobie tak że usunąłem wszystko to co ma "nvidia"

Po restarcie kompa zainstalowałem stery nvidii w wersji 173 i o dziwo moduł "nouveau"

sam znikł , bez konieczności ręcznego blokowania .

Z tym że na najnowszym kubuntu jest problem z programem TVTIME

dariusz@kubuntu13-beta:~$ tvtime
Uruchomione tvtime 1.0.2.
Czytanie konfiguracji z /etc/tvtime/tvtime.xml
Czytanie konfiguracji z /home/dariusz/.tvtime/tvtime.xml
Found "VF0420 Live! Cam Vista IM : USB Audio (hw:2,0)"
Channels count non availabledariusz@kubuntu13-beta:~$

Dopiero odłączenie kamerki internetowej pomaga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic

[...]Niestety , program ZYNADDSUBFX nadal na 13-stce nie działa .

Nawet po uruchomieniu tego zakichanego JACK-a nie było żadnego dźwięku .[...]

 

To chyba na podforum "ZYNADDSUBFX u DARKA.WL"? :lol: Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Znowu skaczesz po dystrybucjach zamiast pomyśleć, pokombinować i rozwiązać problem do końca.

 

[EDIT]

Gdy klikn myszkąą na menu start czy na pulpit to muszę czekać z 10 sekund na reakcję
Nie dawno (wczoraj, przedwczoraj) był podobny post - poszukaj.

 

Window manager warning; buggy client sent a NETACTIVE WINDOW message with a timestamp of 0 for 080041[firstboot]

Meta window activate called by a pager with a timestamp a pager needs to be fixed .

Całkiem niedawno miałeś niemal dokładnie to samo → http://forum.fedora.pl/index.php?s=&sh...st&p=136644

Zamiast rozwiązać zainstalowałeś sobie pewnie ze trzy inne dystrybucje a problem pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale dorzucę trzy grosze

Wiadomo że DAREK WL lubi sobie testować różne dystrybucje. Moje pytanie brzmi dlaczego pewnym forumowiczom to przeszkadza?.

Może DAREK WL nie jest informatykiem i poznawanie systemu do ostatniej deski nie jest jego priorytetem, może DAREK WL lubi sobie odpalić system *inux i cieszyć się zwyczajnym użytkowaniem systemu.

Jego pytanie jest jak na miejscu "Dlaczego to nie działa tylko trzeba przerabiać gimnastykę akrobatyczną aby odpalić zwyczajny program ".

Może nie zakłócajmy świata DARKA WL a próbujmy mu pomagać

PS Ja nigdy nie używałem programów dla audiofilów więc nie pomogę.

Ja myślę nawet że fajnie jest że jest ktoś na forum co taki sport uprawia bo zawsze się można dowiedzieć że DAREK WL odpali OPENSOLARISA i opowie nam o nim fajne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Moje pytanie brzmi dlaczego pewnym forumowiczom to przeszkadza?.[...]
Nie zrozumiałeś kontekstu. Nie przeszkadza. Chodzi o to, że ma wciąż ten sam powtarzalny problem, za każdym razem otwiera nowy temat zamiast kontynuować poprzedni i próbować dodawać nowe informacje o tym co zrobił w kierunku rozwiązania (patrz moje uwagi w poprzednim poście). Biorąc pod uwagę, że z takim ZYNADDSUBFX zmaga się chyba od F10, to można było albo problem rozwiązać albo czekać spokojnie aż inni rozwiążą a nie doczepiać wszędzie uwagi "na F nie działa a na U działa".

A skutecznemu rozwiązaniu problemu na Fedorze sprzyja poznawanie systemu Fedora.

Oczywiście instalacja innych dystrybucji i podpatrywanie czemu tam działa a tu nie jest jak najbardziej wskazane. Dywagacje o tym co jest fajne w innych dystrybucjach też jest mile widziane, ale nie na forum "Fedora Linux"-"Instalacja Systemu". A w związku z tym proponuje skończyć off topic w tym wątku. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, to zapraszam do "Hyde Park".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nawet że fajnie jest że jest ktoś na forum co taki sport uprawia bo zawsze się można dowiedzieć że DAREK WL odpali OPENSOLARISA i opowie nam o nim fajne rzeczy.

Kolego nie prowokuj bo jutro dowiemy się że opensolaris jest fajny ale ZYNADUPFIX też nieryksztosuje.

Z całym szczucnkiem dla Darka WL - usiadłbym na d-pie wybrałbym jedną dystrybucję ( Fedorę? ) i dotąd molestowałbym problem aż by zadziałało

Może wystarczy ściągnąć źródła i samemu skompilować wspomnianego JACKA, ZYNADDUFIXA itp ...

 

Darku a może zagranicą istnieje jakiś fanclub twojego ulubionego programu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...