Skocz do zawartości

Błąd Instalacji Grafy Nv 8600 Gt Na Fc 12 X64


kermi

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

Zainstalowałem sobie FC 12 w miejsce poprzedniej Mandrivy 2009 PowerPack, która zawieszała mi się gorzej jak Windowsy. Nie mogę jednak zainstalować sterownika do mojej karty graficznej G-Force 8600 GT. Driver od Nvidii kompiluje sterownik, tak samo pobrany sterownik z repozytorium istnieje, lecz próba załadowania kończy się komunikatem:

 

[root@stacja kermi]# modprobe nvidia

 

FATAL: Error inserting nvidia (/lib/modules/2.6.31.5-127.fc12.x86_64/extra/nvidia-173xx/nvidia.ko): No such device

 

Z dokumentacji wynika, że moja karta jest obsługiwana. Ponadto system-config-display poprawnie wykrywa monitor i moją kartę, lecz po restarcie widać tylko czarny ekran i migajacy w trybie tekstowym podkreślnik kursora.

 

Co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver od Nvidii kompiluje sterownik, tak samo pobrany sterownik z repozytorium istnieje[...]
Jeśli instalowałeś binarkę ze strony Nvidii i sterowniki z rpmfusion to narobiłeś sobie bałaganu. Odinstaluj sterowniki pobrane ze strony Nvidii i przeinstaluj te z rpmfusion. Było to dawno temu ale po instalacji sterowników z dwóch źródeł dopiero na nowym jądrze udało mi się przywrócić wszystko do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg wskazań i dzięki temu czekała mnie reinstalacja systemu. Okazało się bowiem, że przy instalacji Anaconda źle nazwała powstałe partycje. Pomogła opcja fix-order w fdisku. Potem owszem i zainstalowała się grafa nvidii, ale co z tego, jeśli dokładnie tak samo chodzi jak na driverze vesa, a miałem nadzieję, że będzie chodzić "żwawiej". Nie można uruchomić Compiza, gdyż otrzymuję komunikat o niemożności jego uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można uruchomić Compiza, gdyż otrzymuję komunikat o niemożności jego uruchomienia.
To znaczy, że sterownik nvidii nie został poprawnie zainstalowany. Możesz to sprawdzić poleceniem glxinfo | grep rendering jeśli zwróci "Yes" to znaczy, że instalacja się powiodła, jeśli "No" to nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Xorg configuration created by livna-config-display

 

Section "Files"

ModulePath "/usr/lib64/xorg/modules/extensions/nvidia"

ModulePath "/usr/lib64/xorg/modules"

EndSection

 

Section "ServerFlags"

Option "AIGLX" "on"

EndSection

 

Section "Device"

Identifier "Videocard0"

Driver "nvidia"

Option "AddARGBGLXVisuals" "True"

EndSection

 

Section "Extensions"

Option "Composite" "Enable"

EndSection

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...