Skocz do zawartości

Fc2 Na Pentiumie 400 Z 64mb Ramu


aave

Rekomendowane odpowiedzi

mialem ostatnio za zadanie zainstalowac (_linuxa_ → Linuksa) ORT na slabej maszynie; pentium 400mhz z 64ramu (stary smiec). wybor padl an fc2, uzywam w domu wiec bedzie mi latwiej pomyslalem. pomine fakt, ze instalacja trwala ok 3h co na mojej maszynie (athlon 1.4) zajmuje 30 min... no nic, odpalil sie gnomek i przezylem szok. na nim nie da sie pracowac!! kilkudzisesiecio sekundowe frizy systemu, nic nie da sie zrobic! pytanie czy to gnome? czy fc2 nie radzi sobie na tak starych maszynach? alternatywa beda inne systemy X'ow - bardziej odchudzone, czy inna distro?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladac do nie swojego komputera to ja nie bede, mam wystarczajaco duzo wydatkow. a fundacja, w ktorej to instalowalem odziedziczyla komputery po gminie centrum, warszawa...a i ladowanie sie w dodatkowe koszty przy starych kompach mija sie z celem. bede musial potrenowac z innymi X'ami. dzis zabieram ten komputer do domu i zaczne testowac.. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jeszcze lepsze wyzwanie. a mianowicie poproszono mnie o instalacje FC3 na AMD II 3D Now 400MHz + 96MB Ramu + Riva TNT2 32MB :). instalacja ktora wybralem potrzebowala 3gb miejsca na dysku, a caly proces instalacji trwal tylko 45minut. po uruchomieniu gnoma stwierdzilem ze chodzi calkiem porzadnie - sa male problemy jak sie chce uruchomic np. evolution, firefox, kadu i xmms'a jednoczesnie dlatego ze komputer wtedy strasznie zwalnia... ale pod xp nie wygladalo to owiele lepiej. w sumie jestem zadowolony.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...