Skocz do zawartości

Kamerka Logitech


EldoRados

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po boju stoczonym z instalacja grafiki znów proszę Was o pomoc..

Mianowicie mam kamerke logitecha quick jednak nie pamietam nr modelu danej kamerki.. Najsmieszniejsze jest to ze po zalczeniu linuxa caly czas dziala świeci na niebiesko a obrazu np w cheese nie ma ..

Jak się dobrać do kamerki ??

Pierw żeby ją wyłączyć (prócz kabla oczywiście) i w drugiej kolejności by działała z odpowiednimi programami ??

:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badź łaskaw zacząć od lsusb i wklejenia nam jego wyników :)

Według zaleceń

 

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 002 Device 004: ID 046d:08f5 Logitech, Inc. QuickCam Messenger Communicate

Bus 002 Device 003: ID 093a:2500 Pixart Imaging, Inc. USB Optical Mouse

Bus 002 Device 002: ID 062a:0201 Creative Labs Defender Office Keyboard (K7310) S Zodiak KM-9010

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

:ph34r:

 

Proszę o dalsze instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EldoRados tym że kamerka świeci się nie przejmuj. Też miałem podobny problem - dioda cały czas świeciła a kamerka (która też miała wbudowany mikrofon) nie dawała obrazu ani mikrofon w niej nie działał. Problem polegał w braku sterowników. Z czasem po kolejnych aktualizacjach a szczególnie chyba w Fedorze 11 dodali masę nowych sterowników do nowych kamerek i wszystko zaczęło działać :)

 

Dlatego też jeśli tak jak mówisz czyli brak obrazu a ciągle świeci tzn że po prostu nie ma sterownika, który obsłużył by Twoją kamerkę poprawnie - jedyna opcja to czekać niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem było to iż zaintalowalem linucha bez podlaczonej kamerki pewnie by śmigalo :(.. A jest jakaś możliwość wyłączenia zasobu sprzetu tak jak w windzie ??

Bo ta niebieska dioda mnie troche denerwuje i meczy oczy..

Sprobuje w wolnej chwili jeszcze raz zainstalowac kamerke ( znalazlem jakis poradnik do logitecha) jednak nie do mojego modelu ale moze zadziala..

Jakby ktos mial inne sugestie to piszcie.. Thx z Gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem było to iż zaintalowalem linucha bez podlaczonej kamerki pewnie by śmigalo :(..
Nie.

A jest jakaś możliwość wyłączenia zasobu sprzetu tak jak w windzie ??
Żeby cokolwiek wyłączyć musiałoby to być najpierw załadowane, a do Twojej kamerki nie ma sterowników. IMO po prostu usb daje na kamerkę napięcie i świeci. Po prostu odłącz ją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację thof, świeci bo dostaje napięcie i są tylko dwa wyjścia albo odłączyć kamerkę z usb albo spróbować przekompilować kernel tak aby "zabić" port usb pod który masz podpiętą kamerkę. Mam na myśli po prostu jego całkowite wyłączenie tak jak by go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączyć ten proces

czytaj przebudować kernel by wyłączyć usb ??

O dziwo sciagly sie stery do logitecha :D w auto pewnie je po prostu musialbym uruchomić.. Dopiero zacząłem zabawę z linuxem dlatego liczę bardziej na was :D...

Jednak fajnie by bylo przesiasc sie calkowicie z winda na linuxa :D wiec dalej szukam rozwiazania

1. By przebudować kernel z wyłączeniem danego portu usb

2. By dograć sterownik i cieszyć się w pełni z linuxa :D

Ps. Dopiero wróciłem z uczelni.. Heh zajęcia po 12 godzin od 8 do 20 zero przerw... Zaraz zabieram się za wertowanie forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś możliwość wyłączenia zasobu sprzetu tak jak w windzie ??

 

Aby wyłączyć kamerę wystarczy wpisać (jako root) "suspend" do pliku /sys/bus/usb/devices/.../power/level (w miejsce kropek ID urządzenia lub numer portu usb pod który podpięte jest urządzenie). Aby je ponownie włączyć, do tego samego pliku wystarczy wpisać to co było tam wcześniej czyli "on" lub "auto".

Więcej informacji na temat zarządzania zasilaniem USB znajdziesz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłem do kamerki sterowniki ale coś ta instalacja nie przebiegła pomyślnie.. Proszę o helpa i sugestie ;) może i kamerka mi będzie ładnie działać na Fedorze ;D

http://www.quickcamteam.net/software/linux/drivers

 

A tutaj z tego chciałem zainstalować

http://www.quickcamteam.net/software/linux...cam-usb-driver/

 

 

Dziwnie jest bo niby w spisie ją widać

*-usb:0

description: Audio device

product: Camera

vendor: Logitech, Inc.

physical id: 2

bus info: usb@2:2

version: 1.00

capabilities: usb-2.00 audio-control

configuration: driver=snd-usb-audio maxpower=100mA speed=12.0MB/

Configuration: created=2001-05-10 16:59:02 filesystem=hfs label=QuickCam 8.0.1 modified=2004-06-03 21:46:33 state=clean

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...