Skocz do zawartości

Rozsypany Winecfg


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciekawy problem nastał na te czasy, z którym już się borykam jakiś czas używając szukajki tutejszej, Google i pomysłów własnych

Rozchodzi się konkretnie o wykrzaczanie się zakładki dźwięk w Winecfg, najpierw powiadamia, iż żaden sterownik dźwięku nie został wybrany, OK normalna sprawa, zaś następne co widzę to komunikat winedbg oraz dużo wpisów konsoli, które nie wiem czy jest sens tu przytaczać bowiem tak właściwie nic nie mówią chyba, że po rusku ;)

 

Próbowałem doinstalowywać pakiety wine-alsa alsa-plugins-pulseaudio

Próbowałem bawić się z modprobe, lecz ten twierdzi, iż jest deprecated (heh skąd ja to znam)

 

Jednakże co ciekawe komenda następująca (znaleziona na szukajce forum)

wine32 winecfg

Nie wykrzacza zakładki, mogę wybrać jeden z dostępnych sterowników dźwięku i nawet test dźwięku chyba "działa" (tzn. błędu nie ma ale dźwięku od niego też nie, ale w sumie nie słyszałem żadnego głosu z tego miejsca już od wielu wersji Wine)

Sprawdzałem ustawienia poprzez skrypt znaleziony w sieci

Dowiedziałem się stamtąd, iż oprócz PulseAudio, włączony jest też niejaki aRts, cytuję

!!Loaded ALSA modules
!!-------------------

snd_ens1371


!!Sound Servers on this system
!!----------------------------

Pulseaudio:
     Installed - Yes (/usr/bin/pulseaudio)
     Running - Yes

aRts:
     Installed - Yes (/usr/bin/artsd)
     Running - Yes

Jack:
     Installed - Yes (/usr/bin/jackd)
     Running - No

Próba usunięcia aRts zakończona fiaskiem (dużo pakietów by poszło w tym k3b więc stwierdziłem, iż to nie jest przyczyna, bowiem chyba nikt jeszcze nie narzekał, iż do działania Wine musi usunąć aRts i k3b ;) )

 

To tyle z informacji, które pamiętałem by dołączyć

Więcej grzechów nie pamiętam...

 

Jeśli trzeba będzie jeszcze coś się dowiedzieć postaram się uzyskać informacje

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, by uruchamiać teraz wszystko przez wine32?

Hmm ciekawa koncepcja muszę powidzieć :)

Ragnarok Online działa nawet na pełnym ekranie (bynajmniej menu, dalej nie sprawdzę bo chyba wszystke 3 serwery akurat wyłączone)

Dźwięk również bynajmniej w menu jest...co by tu jeszcze przetestować hmm...

Zaraz znajdę jakieś programy używające dźwięku i potestuję, od Winampa poczynając

Dzięki Ci bardzo SeeM :) myślę, iż przynajmniej tymczasowo jest to dosyć dobre rozwiązanie :)

Za chwilkę zedytuję post z wynikami kolejnymi

 

EDIT #1

(tak nawiasem sygnaturkę mam z lekka nieaktualną przepraszam za wprowadzenie w błąd zaraz poprawię)

Przetestowano już:

OpenArena - (rzecz jasna wersję .exe) i działa włącznie z dźwiękiem [PASS]

Maple Story prywatny serwer - nie działa tak jak i na Wine 64 bitowym ale to już "wina" gry (prawie same garbage wyniki na WineHQ :()

Winamp 5.57 - Dźwięk jest obecny, jedynie sam Winamp troszkę dziwacznie się zachowuje, może to wina skórki Modern <_<

 

Wygląda na to, że to świetne rozwiązanie :) zaraz pobawię się, żeby dwuklik na plik .exe też powodował odpalanie przez wine32 jeśli mi się uda, a jeśli nie to klasycznie konsola - najlepsza przyjaciółka ^_^ - będzie używana regularnie

 

Jeszcze raz dziękuję Ci SeeM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć, masz rację, przecież kiedyś Wine był tylko 32 bitowy dlategoż to polecenie "wine", do którego przywykłem teraz zaczyna robić cuda na kiju bowiem jest już Wine 64 bitowy z jakimiś...nie pamiętam jak to nazwali profesjonalnie ale bardziej mini-paczkami/wskaźnikami/inne na 32 bity (paczki są dużo mniejsze więc...)

W takim razie przemianuję podręczny skrót do programu na uruchamianie przez wine32 i ogółem pliki .exe na wine32

 

Kolejny problem rozwiązany ^_^

[sOLVED]

 

Jeszcze raz dziękuję Ci SeeM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...