Skocz do zawartości

Wplno Działający Proces W Tle


digger123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

być moze zadam głupie pytanie, ale mógłby mi ktoś rozjaśnić temat, myslałem powiedzmy że jak proces głowny wysle w tło bedzie sie wykonywał tak samo szybko jak byłby wykonywany jako główny, a okazuje sie ze jednak nie, Juz podaje przykład chce sformatowac 4 dyski 1 formatuje sie w procesie głównym koło 6min myslałem ze jak wysle w tym samym momencie 3 pozostale procesy w tło to uda mi sie sformatowac powiedzmy te 4 dyski w tym samym czasie ( tych 6min ) a okazuje sie ze jak formatuje 4 dyski naraz to zaczyna to zajmowac kolo 12 min. Dlaczego tak sie dzieje, tak sobie teraz pomyslame ze jesli ustawie priorytety procesów w tle na wysokie bedzie to dzialalo szybciej ( znaczy blizej tych 6min ), a jesli nie to gdzie lezy błąd jesli moje załozenie jest prawdziwe ( ze te procesy sa wykonywane z ta samą predkościa ale w tle )

 

dzieki za wszelkie info

ps sorki za literówki ale klawce koncza sie baterie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najprościej sprawdzić :) Uruchom proces normalnie a potem w tle i sprawdź priorytet np.

ps -e -o uuid,ppid,pid,pri,comm | grep <nazwa procesu>

W 4. kolumnie ("pri") masz priorytet.

Polecenie "top" zdaje się też w którejś kolumnie pokazuje priorytet.

 

[EDIT]

Tak w ogóle to chodzi mi po głowie, że procesy w tle domyślnie uruchamiane są z najniższym (19) priorytetem, ale nie wiem jaki jest domyślny priorytet procesów działających normalnie. Myślę jednak, że foreground ma priorytet wyższy niż background.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_acha_ → aha) ORT jeszcze jedno wlasie sprawdzilem top wyswietla mi kolumne PR ( co jest Priorytetem ) oraz NI co jest chyba takze priorytetem, ale mimo iz zminie priorytet przez nice na -15 prawdziwy PR dalej jest 2 - jakt to jest dokladnie ?? ktos wie, albo jak mozna zmienic, dokopalem sie do setpriority ale fedora tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...