Skocz do zawartości

Gmail - Problem Z Dodaniem Załączników.


farba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w konfiguracji iptables port, którego używa pop mam ustawiony na DROP. Gmail używa właśnie tego, i nie mogę dodać załączników a co za tym idzie wysłać wiadomości. Moje pytanie brzmi; W którym łańcuchu mam przepuścić ten port? Forward czy może Input? Czy opcje Established, Related są wymagane? Output mam ustawiony na Accept, ale jednocześnie zablokowany pop. ;-)

I jeszcze jedno. Czy taka "wersja" jest bezpieczna?

-P INPUT DROP
-P FORWARD DROP
-P OUTPUT ACCEPT

Mam problem, ponieważ wolałbym mieć

-P INPUT DROP
-P FORWARD DROP
-P OUTPUT DROP

lecz wtedy jestem odcięty od internetu, mimo, że reguły przychodzące zarówno na tcp i udp mam zezwolone z opcjami NEW,ESTABLISHED,RELATED. etc, etc, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej wersji musisz sam określić co chcesz żeby wychodziło - interfejsy, porty, adresy itp

Pierwsza wersja - hmm... mam dokładnie tak właśnie i nie czuję się zagrożony (mimo lekkiej paranoi). jak ktoś już wejdzie mi na kompa, tzn. że zna sztuczki, więc blokowanie wyjścia i tak złamie ;) Ale może się mylę i (współ)żyję z zombie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie nie powinno być problemu z tymi załącznikami, ze względu na politykę ACCEPT w wychodzących, prawda? Więc muszę "wypuścić" ten port (pop3) czy jeszcze zrobić to w FORWARD i INPUT? A co z opcjami ESTABLISHED,RELATED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...