Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 13 Problemy


mysio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś miał problem z instalacją F13 bo u mnie są takie cyrki że głowa boli.

- sumy się zgadzają

- płytka sprawdzona i jest poprawna

- komputer sprawny bez usterek

A instalator chodzi jak chce raz się zawiesza w połowie lub na początku, resetuje się bez powodu nawet czasami Anaconda się nie załącza. Już z dwadzieścia razy próbowałem i lipa. Testowałem też na wersji net i to samo.

Ma ktoś pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, jak widzę w wersji finalnej za bardzo tego nie poprawili. W końcu poszło, chyba po trzech godzinach. W trakcie mi ze dwa razy się powiesił, najgorzej było z samym wystartowaniem instalacji, po prostu zazwyczaj miałem czarny ekran. Może to wina karty graficznej... Próbuj, się opłaca naprawdę F13 po aktualizacji mi ładnie chodzi, poza pewnymi małymi zgrzytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie dzieje się coś takiego: Komp - Gigabyte 770TA-UD3, phenom II X2 555 i 6 dysków sata w tym raptor ADFD. Jak próbuje zainstalować fedorę, nie ważne 11, 12, 13 ale wersje 32 bit to przy formatowaniu dysku (dowolnego, bo próbowałem zainstalować system na każdym po kolei) zwiecha, i to prawie bez wyjątku. Zauważyłem, że pomaga obniżenie zegara z 3,2 GHz do 1. Potem działa dobrze (na domyślnym zegarze), choć nie zapomina co to zwiecha. Przy wstawaniu systemu chwile pojawia sie komunikat o jakiejś kolizji "pci collision cos tam i numerki i ze in use alredy". Wersja 64 bit-owa działą bez zarzutu. Generalnie zwiecha następuje tylko w momencie odczytu/zapisu na dysk. Miał ktoś kiedy coś takiego ?

p.s. update biosu zrobiony i nic, powyciagalem wszystkie karty typu muzyka itd i komunikat dalej sie pojawial, memory test bez błędów. Dodam, że XP śmiga az miło... to wygląda na jakiś problem software'owy z 32 bitową wersją.

 

 

 

Wszytko jasne, znalazlem przyczyne.

Trzeba wylaczyc opcje Dual Chanel dla pamięci ( w biosie ganged mode ) i wszystko smiga. Pamieci ocz OCZ3G13332GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...