Skocz do zawartości

Kernel (block 0.0)


Materid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem podczas preupgrade z Fedory 12 do 13 padł mi prad w domu pod koniec instalacji i teraz przy uruchamianiu wyskakuje blad

Kernel is not mount (block 0.0)

 

Moge dokonczyc aktualizacje fedory czy nie mam takiej mozliwosci? Musze instalowac 13 i konfigurowac ja od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ostrym błędzie proponuję uruchomić płytkę instalacyjną i wybrać tryb

Rescue installed system

znaleziony system zostanie zamontowany i będzie można dokończyć wszelkie transakcje w trybie tekstowym

 

[EDIT]

jak nie ma w menu GRUB, to trzeba wpisać chyba

linux rescue

 

[EDIT]

właściwie to jak zaczniesz instalację od nowa to tez znajdzie system i zaproponuje jego aktualizacja przy okazji naprawiając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas preupgrade z Fedory 12 do 13 padł mi prad w domu pod koniec instalacji i teraz przy uruchamianiu wyskakuje blad

Kernel is not mount (block 0.0)

 

Moge dokonczyc aktualizacje fedory czy nie mam takiej mozliwosci? Musze instalowac 13 i konfigurowac ja od podstaw?

Miałem dokładnie taką samą sytuacje, tylko u mnie komputer się zawiesił, oto co musisz zrobić:

Musisz uruchomić z płyty tryb rescue, jeśli znajdzie twój system to będzie on podmontowany w /mnt/sysimage o ile dobrze pamiętam.

W konsoli wpisujesz chroot /mnt/sysimage.

I teraz ja wgrałem kernel z płyty poleceniem rpm -Uhv --nodeps --force kernel-tu_wersja_kernela.rpm

exit

reboot

 

Możesz również spróbować w grubie ręcznie edytować menu i dodać brakujący wpis

initrd /initramfs-2.6.33.3-85.fc13.i686.img

gdzie 2.6.33.3-85.fc13.i686 musi być takie same jak przy wpisie dotyczącym kernela

Jeśli w /boot zainstalował się initrd to system powinien wystartować.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz skonfigurowany internet w trybie rescue to w chroot działa yum. Będzie lepiej niż wymuszać "--nodeps --force". Trzeba jeszcze pamiętać, żeby w chroot partycja /boot była na swoim miejscu zamontowana. Oczywiście o ile ma się osobną partycję /boot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...