Skocz do zawartości

Neostrada Livebox Wifi Fedora 13


gomczen

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po wymianie liveboxa, którego "piorun" grzmotnął nie mogę połączyć się z neostradą, system nie chce zaakceptować klucza wep,

nie wiem co robić i za bardzo nie mam czasu na szukanie rozwiązania po forach, więc liczę na życzliwych "linuxowych" wyjadaczy :rolleyes:

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że nie działa, bo każdy livebox ma domyślnie inny wep. Możesz go spisać (pod spodem jest naklejka z kluczem WEP) i wprowadzić do systemu lub podłączyć się kablem ethernet i w przeglądarce zalogować na 192.168.1.1 (login i hasło jak w instrukcji, domyślnie login: admin i hasło też: admin). W panelu konfiguracyjnym będziesz miał możliwość wygenerowania nowego WEP, chociaż ja polecam ustawienie zabezpieczenia na WPA i podanie jakiegoś własnego hasła. WEP łatwo można złamać domowymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo można spokojnie korzystać z WEP pod warunkiem że przydzieli się IP do odpowiednich MACów i/lub ustawić podsieć - wtedy już nie tak łatwo jest wejść.

 

Kolego mylisz się. To nic ci nie da ponieważ klucz można złamać, a reszta to kwesta czasu przy WPA nie ma takiej możliwości.

 

gomczen Użyj WPA z hasłem na poziomie haseł bankowych i masz gwarant że nikt ci tego nie złamie tylko nie dawaj zwykłych nazw bo metodom słownikową można je złamać i możesz olać filtr MAC przy WPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guest_gomczen_*
Nic dziwnego, że nie działa, bo każdy livebox ma domyślnie inny wep. Możesz go spisać (pod spodem jest naklejka z kluczem WEP) i wprowadzić do systemu lub podłączyć się kablem ethernet i w przeglądarce zalogować na 192.168.1.1 (login i hasło jak w instrukcji, domyślnie login: admin i hasło też: admin). W panelu konfiguracyjnym będziesz miał możliwość wygenerowania nowego WEP, chociaż ja polecam ustawienie zabezpieczenia na WPA i podanie jakiegoś własnego hasła. WEP łatwo można złamać domowymi sposobami.

 

zrobiłem jak napisałeś, niestety nic się nie zmieniło, podłączyłem się kablem ethernet, zabezpieczenie zmieniłem na wpa i dalej jak chcę sie połaczyć bezprzewodowo to nie akceptuje hasła; dodam, że z niezabezpieczoną siecią sąsiada łączę sie bez problemu, jakiś pomysł?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SELinux (SE Trouble Shot) nic nie blokuje i nie raportuje? Przecież niemożliwe że ten LB blokuje sam z siebie Linuxa "bo my nie wspieramy Linuxa".

 

To nic ci nie da ponieważ klucz można złamać, a reszta to kwesta czasu przy WPA nie ma takiej możliwości.

Uściślając każdy można złamać z mniejszym lub większym lub znikomym P. A tak naprawdę wystarczy trochę utrudnić życie i nikt na 99% nie wejdzie ci na sieć czy konto,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...