Skocz do zawartości

Fedora 13 Kde - Problem Z Iplusem


Wojtek.wk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zainstalowałem sobie nowiuteńką Fedorę 13, ale niestety mam mały problem z połączeniem się z Internetem przez iPlusa na KDE. Na Fedorze 12 wszystko pięknie chodziło, wystarczyło wpisać PIN i łączyło z Internetem bez najmniejszego problemu. Teraz za nic nie potrafię połączyć się z iPlusem, gdy pracuję na KDE. Łączy się (aczkolwiek też nie zawsze natychmiastowo), gdy pracuję na GNOME'ie, ale ja jednak wolę KDE. Ale ciekawa rzecz jest taka, że gdy połączę się raz na GNOME'ie, a potem się przeloguję na KDE, to tam też się łączy. W ogóle dziwne rzeczy są teraz w KDE przy łączeniu się z jakimkolwiek Internetem - jakiś kwallet się uruchamia, gdzie muszę wpisać hasło, potem wpisać PIN do iPlusa (mimo, że go już wpisywałem w ustawieniach), potem próbuję się połączyć z Internetem, wyświetla się komunikat "Preparing to connect", chiwlka mija i system przestaje widzieć na chwilę modem (potem go znowu widzi i wracam do punktu wyjścia...)

Czy potrafi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Jakby co, to model modemu to Huawei.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki modem?

 

Ja ZTE instalowałem wg tej instrukcji.

 

chiwlka mija i system przestaje widzieć na chwilę modem (potem go znowu widzi i wracam do punktu wyjścia...)

Wygląda jakby wyłączał tryb emulacji CD, tylko żeby nie przełączał się z powrotem w ten tryb. A czy przed chwilowym wyłączeniem i pio nim jest widoczny dysk np. "iPlus" gdzieś na tacce? Jesli się pojawi to wysuń urządzenie. Jeśli znowy by się zamontowało to trzeba by ignorować to urządzenie i nie montować jako dysk. Nie wiem co mogli popsuć w FC13. Co wyświetla konsola/terminal przy łączeniu się z internetem (po kliknięciu połącz powinien pojawić się taki przycisk w KPPP)?

 

Tip: PIN do netu wyłącz na telefonie i włóz karte z powrotem do modemu lub wpisz w drugim poleceniu inicjującym coś na wzór

AT+CPIN=[[PIN]]

Zdjęcie

 

Na Fedore 10 nie potrzebuje żadnych KPortfeli, jedynie coś co kiedy robiłem do jakiś GNOME-Keyring instalować żeby mi sie nei pytał o jakieś hasło pod GNOME. KPPP na XFCE działa dla ZTE, potrzebuje tylko usb_modeswitch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wielkie dzięki za zaainteresowanie i odpowiedzi!

 

Na kde możesz używać gnomowego nm-applet, jeśli na nim wszystko działa.

A jak to można zrobić? Bo prawdę mówiąc nie jestem zaawansowany w Linuxie (ale się cały czas staram uczyć). Próbowałem poszukać tego programu pod KDE, ale niestety nic nie znalazłem. Jedynie jest KNetworkManager, ale to z nim mam właśnie problemy...

 

Jaki modem?

HUAWEI, model E800, dzięki za linka, myślisz, że pod mój modem to też może zadziałać? Tylko czemu na F12 działało wszystko bez problemu? Wtedy pod KDE również był ten NetworkManager - Applet, o którym pisał thof, a teraz go zastąpili przez coś innego... I jeszcze ten Portfel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia systemowe KDE / Zakładka Zaawansowane / Autoamtyczne uruchamianie - i tu zaznaczyć Network Manager lub dodać wpis i polecenie "nm-applet --sm-disable". I tam chyba też mozesz wyłączyć Portfel, wg mnie pasuje do przechowywania PINu jak świni siodło.

 

Jeśli chodzi o usb_modeswitch to E800 nei jest obsługiwany (są inna Huaweie np. E870) - ale to jest taka brutalna, uniwersalna i najbardziej karkołomna metoda przełączania w tryb modemu. Tak więc jeśli w F12 się łączył to obstawiam że coś w KDE dla FC13 popsuli, raczej to wina środowiska aniżeli samego systemu. Możliwe że jakaś drobna aktualizacja KDE, o ile taka wyszła, może pomóc, ale nie namawiam. Mysle że pierwsze 2 zdania pomogą. Nie ma sensu kombinować jeśli będzie mozna połączyć się najprostszą metodą.

 

 

PS. Jak ci sie uda odpalic to potestuje TEN licznik 2-taryfowy. Chyba korzystasz z wolności w postaci 100GB w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...