Skocz do zawartości

Własny Serwer Www


pniowek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem i potrzebuję porady

 

mam sprzęt: laptop bez monitora na którym chcę postawić serwer www

600MHz / 256MB / 10GB

*** problem: nie mogę zainstalować fedory w trybie linux tekst bo mam trzy opcje partycjonowania (dla debilków :-) ) i nie mam możliwości przypisania przygotowanych partycji do folderów (512MB -swap, 200MB /boot, 5GB /, 4GB /home)

instaluję z F13 DVD x86 --- nie wiem jak to obejść ?

 

*** co do porad to mam pytania:

1. czy mam rację myśląc że nie ma różnicy czy zainstalauję serwer na fedorze czy na slackware ?

2. czy powyżej wymieniony sprzęt jest wystarczający na serwer www (prywatny że tak ujmę, do budowania stron)

3. czy warto instalować lighttdp i sqlight (do tej pory używałem LAMP na swoim własnym koncie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby + dla LAMP + na Fedorze = taki sprzęt jest w zupełności wystarczający.

Jak rozumiem robisz to hobbystycznie, bo dużo lepiej było by to postawić na Virtualbox.

 

Dawno nie instalowałem Fedorki od zera, ale:

* możesz przełożyć dysk do lepszego kompa

* możesz przejść w tryb "rescue" z płyty fedory, a następnie zainstalować system do chroot ;) Wbrew pozorom to bardzo proste z Fedory, bo wystarczy zajrzeć do skryptu febootstrap (yum z odpowiednimi opcjami).

 

* slackware ? o ile chcesz się uczyć wszystkiego od nowa ;)

* dzisiaj popularne jest stawianie nginx zamiast apache na kiepskim sprzęcie, ale w zastosowaniach "na własne potrzeby" to nie ma znaczenia. Kombinowanie z bazą raczej też nie. Chcesz to się baw, ale przy jednym użytkowniku serwera możesz nie zauważyć różnicy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię to w sumie hobbistycznie, chcę się czegoś jeszcze nauczyć..

chcę zasymulować sobie własny hosting i domeny

nie wiem czy to co piszę ma sens ale..

mam w domu sieć i kilka kompów

chcę na starym lapku zainstalować serwer www

nadać mu stały ip w sieci i stworzyć hosting, coś ala domeny i zabezpieczyć go (sprawdzić to wszystko)

przydzielić ograniczone MB dla kont, stworzyć konta uzytkowników, kilka domen i kilka stronek www

w trybie tekstowym obsługa takiego serwera jest realna dla początkującego czy powinienem miec jakiekolwiek X-y ? ( ..np: phpmyadmin ?)

 

mam nadzieję że to co pisze ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...