Skocz do zawartości

Fedora 11 - Problem Z Jądrem


Szavislav

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniach gróźb przesiadłem się z Ubuntu Na Fedorę 11 (nie piszcie bym zainstalował nowszą wersję, bo nie botuje mi się na nich nawet instalator). Jestem szczęśliwym urzytkownikiem Toshiby satellite A350-13A.

W Boot messager, który wyskakuje mi przy okienku logowania, mam taki error

 

Uruchamianie fnfxd: modprobe: FATAL: Error inserting toshiba_acpi (/lib/modules/2.6.29.4-167/fc11.i686.PAE/kernel/drivers/platform/x86/toshiba-acpi.to):No such device

 

fatal error: Could open /proc/acpi/toshiba/keys

Please make sure that your kernel has enabled the Toshiba option in the ACPI section

 

Zainstalowałem paczki dla toshiby, ale wiem że muszę jeszcze ustawić w kernelu wtyczki pod toshibe. Proszę byście mnie pokierowali, bo moje umiejetności w kompilacji jadra są... mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Widzisz, jestem chyba jedynym który postawił na tym modelu toshiby fredore(jest wybitnie niekompatybilny z unixami i to nie tylko moja opinia). A co do nowszych wersji... nie chce nawet na nich wskoczyć instalator w każdym trybie. Miałem nadzieje, że społeczność mi pomoże... cóż, przeliczyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczność pomaga, ale po spełnieniu warunków pomocy.

Jednym z nich jest zaktualizowanie systemu. Skoro instalatory nie wystartowały, to moze spróbuj upgradnąć aktualny system? Najlepiej zainstaluj samą baze tego co Ci wskoczyło (czyli jądro + sam terminal), zaktualizuj do najnowszej wersji (Fedora 13 lub już 14). Baza dlatego, że taka aktualizacja poprzez poltora roku moze dużo namieszać, więc lepiej "nic" nie miec w systemie.

 

Jeśli aktualizacja się powiedzie (po restarcie oczywiscie sytsem bedzie działał), zainstaluj GNOME, KDE czy co tam chcesz używać, i próbuj. Być może w nowszych wersjach poprostu to już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja ostatnio korzystałem z jednej Toshiby, która miała ciężką naprawę układów płyty głównej i powiem szczerze, że po dwóch dniach korzystania, nie odkryłem żadnych problemów z nią. Co najlepsze, klientowi po zainstalowaniu Windows, po 1 dniu wywaliły się sterowniki od Wi-Fi i miał kłopot :P U mnie wszystko działało out-of-box.

Używałem zainstalowanego systemu na dysku SSD, który wpiąłem bezpośrednio do portów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby kompilacji jądra uzyskałem taki błąd.

 

$ make xconfig

HOSTCC scripts/basic/fixdep

HOSTCC scripts/basic/docproc

HOSTCC scripts/basic/hash

CHECK qt

*

* Unable to find the QT3 installation. Please make sure that

* the QT3 development package is correctly installed and

* either install pkg-config or set the QTDIR environment

* variable to the correct location.

*

HOSTCC scripts/kconfig/conf.o

sed < scripts/kconfig/lkc_proto.h > scripts/kconfig/lkc_defs.h 's/P(\([^,]*\),.*/#define \1 (\*\1_p)/'

HOSTCC scripts/kconfig/kconfig_load.o

HOSTCC scripts/kconfig/kxgettext.o

SHIPPED scripts/kconfig/zconf.tab.c

SHIPPED scripts/kconfig/lex.zconf.c

SHIPPED scripts/kconfig/zconf.hash.c

HOSTCC scripts/kconfig/zconf.tab.o

make[1]: *** Brak reguł do zrobienia obiektu `scripts/kconfig/.tmp_qtcheck', wymaganego przez `scripts/kconfig/qconf.o'. Stop.

make: *** [xconfig] Błąd 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sek, ze po upgradnieciu systemu... nie jest on w stanie sie podniesc.

Opcje jadra dopisuje sie w bootloaderze, a nie na dzialajacym systemie.

 

Najpierw chce pozbyc sie problemów z jadra a nastepnie spróbuje uaktualnic system.

Masz jakies zle podejscie. Jako uzytkownik powinienes uzywac systemu i zglaszac bledy, których usuwaniem zajmuja sie developerzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powyzej zaproponowali instalacje F14. Ale do rzeczy...

 

Tak sie sklada, ze zaraz po premierze F14 wlasnie na modelu Toshiba Satellite A350-13A postawilem bez najmniejszych problemów Fedore 14.Instalacja bez najmniejszych bledów przebiegla pomyslnie. Aczkolwiek okazalo sie, ze ten "nieszczesny" ATI Moblity Radeon HD 3650, nie chce pracowac w Fedorce w rozdzielczosci 2048 x 1536.Byc moze Twój problem stanowi wadliwa karta graficzna [taka opcje zasugerowal mi support ATI, gdy napisalem im o swoim klopocie].

 

Jako ze sprzet jest jeszcze na gwarancji postanowilem oddac go do serwisu. Jakie bylo moje zaskoczenie iz wymieniono mi go na model nowy [czyzby zapasy magazynowe] ! - potwierdzajac fakt wadliwej karty ATI, która powodowala ogólny blad wyswietlania grafiki i bezposrednio wplywala na prace plyty glównej.

 

Przystapilem zatem po wymianie sprzetu do instalacji F14:

- instalacja przebiegla pomyslnie

- ATI prawidlowo wyswietla obraz w najwyzszej rozdzielczosci.

- wystepowaly tylko drobne artefakty z dzwiekiem (w postaci cyklicznych szumów), ale to kwestia zintegrowanej kamery z mikrofonem [po pierwszej aktualizacji min. PulseAudio problem zniknal]

 

Wprawdzie to mój pierwszy post, aczkolwiek mam nadzieje iz Kolege naprowadzilem na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powyżej zaproponowali instalację F14. Ale do rzeczy...

 

Tak się składa, że zaraz po premierze F14 właśnie na modelu Toshiba Satellite A350-13A postawiłem bez najmniejszych problemów Fedorę 14.Instalacja bez najmniejszych błędów przebiegła pomyślnie. Aczkolwiek okazało się, że ten "nieszczęsny" ATI Moblity Radeon HD 3650, nie chce pracować w Fedorce w rozdzielczości 2048 x 1536.Być może Twój problem stanowi wadliwa karta graficzna [taką opcję zasugerował mi support ATI, gdy napisałem im o swoim kłopocie].

 

Jako że sprzęt jest jeszcze na gwarancji postanowiłem oddać go do serwisu. Jakie było moje zaskoczenie iż wymieniono mi go na model nowy [czyżby zapasy magazynowe] ! - potwierdzając fakt wadliwej karty ATI, która powodowała ogólny błąd wyświetlania grafiki i bezpośrednio wpływała na pracę płyty głównej.

 

Przystąpiłem zatem po wymianie sprzętu do instalacji F14:

- instalacja przebiegła pomyślnie

- ATI prawidłowo wyświetla obraz w najwyższej rozdzielczości.

- występowały tylko drobne artefakty z dźwiekiem (w postaci cyklicznych szumów), ale to kwestia zintegrowanej kamery z mikrofonem [po pierwszej aktualizacji min. PulseAudio problem zniknął]

 

Wprawdzie to mój pierwszy post, aczkolwiek mam nadzieję iż Kolegę naprowadziłem na problem.

 

Wiesz , wymienili ci na nowy, bo przypuszczam, iż zmiana karty graficznej na płycie głównej była dla nich nieopłacalna, a całą resztę sprzętu, który był sprawny zostawili sobie na inne wymiany. Powiem ci, iż ten nowe Toshiby od 2008 roku, to co chwila mają jakieś wady. Ostatnio w serwisie trzymaliśmy lapek, który tydzień po naprawie się psuł i jakaś inna część w nim padała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wymienili mi cały sprzęt, gdyż wymiana grafiki byłaby nieopłacalna. Ja jedynie zwróciłem uwagę na fakt iż całą kością niezgody z Fedorą w moim przypadku była wadliwie działająca karta graficzna, która wpływała również na działanie płyty głównej. A co za tym idzie, może i Kolega autor głównego postu ma wadliwy sprzęt. I właśnie na to chciałem zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...