Skocz do zawartości

Update Z F9 Na F13


Darknek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zastanawiam sie nad update F9 do F13, ale powstrzymuje mnie myśl o ponownym ustawianiu wszystkiego od nowa. Tj ustawień thunderbirda, firefoxa. Czy jak z katalogu domowego skopiuje katalogi ./* to potem bede mógł wstawić automatycznie (kopiując) ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym przejście na F14 od razu :)

Jaki masz układ partycji? Nie masz osobnej partycji /home? Jeśli nie, to skopiuj rekurencyjnie cały katalog domowy z zachowanie uprawnień (cp -pr ) a jeszcze lepiej skorzystaj z polecenia tar - również potrafi zachować uprawnienia a do tego możesz dodać opcję kompresowania backupu w locie.

Nie zapomnij, że w katalogu domowym masz pliki i katalogi ukryte, te z nazwą zaczynająca się od kropki więc Twoje kopiowanie "./*" ich nie zabierze, natomiast tar poradzi sobie z tym problemem.

 

Poza tym sądzę, że przy przeskoczeniu tylu wersji (w tym kilku wersji Gnome czy KDE czy cokolwiek innego używasz) to część ustawień i tak będzie do wyrzucenia i zrobienia na nowo. Jednak z pocztą Thunderbird nie powinno być kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że po upgradzie Ci X'y nie wstaną przez ustawienia KDE lub Gnome. Dla przykładu przy upgradzie z F13 do F14 musiałem skasować katalog .kde bo X'y nie chciały wstać. Ustawienia firefoxa i thunderbirda są trzymane poza drzewem .kde czy .gnome więc jak masz osobny home to możesz próbować. Co do Twego ostatniego pytania to tak, możesz tak zrobić (backup jest zawsze wskazany).

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze nie zupelnie dokladnie napisalem co chce zrobic.

Mam zamiar calkiem od nowa zrobic instalacje systemu. Uzywam Gnome.

Czyli jak dokladnie powinieniem uzyc ten opcji tar? Nigdy tego nie stosowalem.

Odrebnej partycji nie mam na home, bo mam zewnetrzny dysk, a na lapku i tak prawie nic nie przechowuje, wiec caly dysk laptopa to baza dla systemu :)

Dokladnie dopisujac interesuje mnie zachowanie zakladek firefoxa i ustawien kont mailowych i regul sortowania maili. Cala reszta 'wygladu' Gnome czy tez ustawien samego systemu to nie jest istotna sprawa. Biurowo uzywam komputera wiec za bardzo nie namieszalem w ustawieniach co by sie nimi martwic.

Dzieki za odpowiedzi.

 

PS

Nie zauwazylem, ze juz F14 jest. Jakos ostatnio gdy mialem czas zastanowic sie nad zmiana systemu to F13 wyszla i ja sciagnalem. Nie zdazylem nic zrobic a tu juz F14. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dokładnie powinieniem użyć ten opcji tar? Nigdy tego nie stosowałem.
man tar.

W najprostszej postaci

tar -cvf /<sciezka>/<nazwa_archiwum_tar>  /<katalog_lub_pliki_do_zabackupowania>

Ale jeśli chcesz zachować tylko zakładki Firefox i pocztę Thnderbird, to chyba zwykła kopia wystarczy. Czyli tak naprawdę $HOME/.thunderbird i $HOME/.mozilla skopiuj gdzieś na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku doceniam w pełni IMAP. Bezbolesne.

Oraz wszelkie pluginy do synchronizacji zakładek lub Chromium.

Nom, IMAP tutaj jest najlepszy. W FF proponuję co zainstalowanie rozszerzenia XMarks i wysłanie wszystkich ustawień na serwer. Póki co rozszerzenie jeszcze się rozwija, ale krążą słuchy, że pod koniec grudnia zniknie.

Co do poczty. Ja musiałem przejść na IMAP, bo za często zmieniam systemy operacyjne typu Windows->Fedora, Fedora->Windows i przy ręcznym kopiowaniu psuło mi się kodowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...