Skocz do zawartości

Skąd Pobrac Wersję Netinstall


feodor

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tu na forum pierwszy raz. Wiec witam wszystkich serdecznie.

Chcialbym pobrac obraz iso w wersji netinstall stabilnej Fedory. Jednak nie wiem skad go pobrac. Na stronie glównej Fedory sa tylko obrazy iso z KDE,gnome,xfce,lxde. Interesuje mnie wersja netinstall, poniewaz chce zainstalowac jakis lekki menedzer pakietów.

Czy jest taka wersja. Dodam ze spotkanie z Fedora jest to moje pierwsze. Kiedys posiadalem wersje Fedora 9 ale nie dala sie zainstalowac. Za odpowiedz z góry dziekuje.

 

Edit:

Chyba znalazlem ta wersje netinstall. http://fedoraproject.org/en/get-fedora-all

Wiec pobieram te 220MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wpisujesz w google "fedora mirrors" i dostajesz: http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/Fedora/14/

- wybrałem warszawski icm: ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/fedora/linux/releases/14/Fedora/i386/iso/

i masz 3 wersje: DVD/5xCD/NetInst

 

- opcja druga to zbudować aktualny obraz za pomocą jidgo: http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jigdo_-_tworzenie_obraz.C3.B3w_instalacyjnych_z_aktualnym_oprogramowaniem

zwróć tylko uwagę na numerki w ścieżkach, bo są podane dla F12.

 

Polecam jidgo, wszystko rozegra się automatycznie, a obraz będzie aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie moge tej wersji zainstalowac co pobralem. Wyskakuje blad podczas przetwarzania dysku .To urzadzenie musi zostac ponownie zainicjowane. Nie znaleziono zadnych uzywalnych dysków :( Instalowalem na tym nowym virtualbox 4.0.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie w mojej stopce, tam jest tutorial jak Fedore postawic na VBoxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty tak wlasciwie próbujesz zrobic i na czym? Chcesz by Fedora byla gosciem, a co jest hostem? Instalowales juz kiedys jakis system pod VirtualBoxem?

Tak mam zainstalowane kilka systemów na virtualbox. Mianowicie OpenSolaris,Slackware,OpenBSD. Wiec gdyby wszystko przebiegalo prawidlowo to pewnie nie mial bym komplikacji. Mam virtualbox w wersji oracle. Co probuje zrobic, tak jak pisalem wyzej. Zainstalowac Fedore tak jak inne systemy linux z netinstall , potem doinstalowac xorg i fluxbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urzadzenie muśi zostać ponownie zainicjowane.
A w czym problem? Zgódź się na inicjację dysku. Chyba, że robisz to na jakimś istniejącym dysku wirtualnym, na którym goszczą inne systemy, których nie chcesz utracić?

Podaj więcej szczegółów, bo na razie nie wygląda to na problem.

 

Zainstalować Fedore tak jak inne systemy linux z netinstall , potem doinstalować xorg i fluxbox.
Xorg i fluxbox, możesz doinstalować w trakcie instalacji systemu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem? Zgódź się na inicjację dysku. Chyba, że robisz to na jakimś istniejącym dysku wirtualnym, na którym goszczą inne systemy, których nie chcesz utracić?

Podaj więcej szczegółów, bo na razie nie wygląda to na problem.

 

Xorg i fluxbox, możesz doinstalować w trakcie instalacji systemu.

Jak pisałem wczesniej nie znajduje mi dysku. Można zamknąć temat zrezygnowałem z Fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej nie znajduje mi dysku.
Wczesniej nie pisales, ze nie znajduje dysku, tylko ze musi go zainicjowac, czyli ze dysk istnial i byl widoczny dla instalatora Wystarczylo powiedziec sakramentalne "tak" i poszloby jak z platka.

 

Chociaz moge sie mylic, bo poskapiles szczególów a wrózby z fusów nie musza byc trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...