Skocz do zawartości

Utorrent Dla Linux`a [Lub Alternatywa]


Fallen

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronce uTorrenta jest wersja alpha programu dla linuxa http://www.utorrent.com/downloads/linux

Uzywal juz ktos tego - koniecznie chce tego klienta bo trasmission i azerus sa slabe jak nie wiem... emule ;p

Na razie uzywam przez uToreenta przez Wine.

 

Wie ktos jak to zainstalowac? Tak w ogóle to w nazwie jest serwer wiec raczej nie bedzie to klientem ;p

Znacie cos innego dobrego do torrentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka magiczna sztuczka: wpisujesz sobie w konsoli: yum search torrent i ooooo masz liste róznych klientów.

Dobre nie znalem tego :)

 

Sry za kropke na koncu linka :)

 

wracajac do utorrenta to jednak jest to chyba klient konsolowy:

When we started our Idea Bank a few months ago, a Linux version was immediately the most requested feature, and has stayed #1 ever since. This morning, we are announcing a preview release of the first of two new products for Linux users. µTorrent Server, an alpha version available immediately for download here, is intended for users seeking a fast, commandline only BitTorrent client with remote web-based management.  If you prefer a more traditional experience, rest assured we are working hard to build a full-featured GUI client.

This is a native Linux port and is known to work on Ubuntu 9.10+, Debian 5+ and Fedora 12+.  Others may work, but they are not officially supported. Kernel 2.6.13 or newer required. 64-bit host systems currently have some problems, so 32-bit only for now.
For trackers who whitelist, the user agent is uTorrent/300B(build#)(server)
The peerid is identical to the Windows 3.0 client. They share version numbers because of a common codebase.

Download the client here!

Sa klopoty z dzialaniem na 64bitach ja mam klopot z:

./utserver: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

To samo jak wywolam porzpedzajac: linux32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są kłopoty z działaniem na 64bitach ja mam kłopot z:

./utserver: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

To samo jak wywołam porzpedzając: linux32

 

Brakuje Ci biblioteki libssl.so.0.9.8. Biblioteka ta dostarczana jest z pakietem openssl-0.9.8 ale w Fedorze jest już nowsza wersja tego pakietu.

 

Rozwiązaniem może być próba stworzenia linku symbolicznego z Twojej biblioteki libssl do wymaganej (aczkolwiek nie dam sobie głowy uciąć).

ln -s /usr/lib/libssl.so.<numer_Twojej_wersji_możesz_nacisnąć_TAB> /usr/lib/libssl.so.0.9.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTorrent uzywalem pod Windows - jest fajny, lekki i responsywny, za to go lubilem. Pod Linuksem korzystam do sciagania Qbittorrent, który równiez mnie zadowala i nie ma wielkiego zuzycia pamieci (~20MB RAM). UTorrent tymczasowo jest konsolowy, choc mnie sprawial jakies problemy i ostatecznie odpuscilem boje - poczekam na wersje z GUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Transmission (iface GTK) i nie narzekam (-;

Mozna tez modyfikowac trackery po drodze co sie przydaje...

 

Modyfikacja Trackerów przydatna rzecz;) Jest tez w Ktorrent i Qbittorrent, uwazam, ze na Linuksa to zdecydowanie najlepsze alternatywy µtorrenta.

 

A raczej to µtorrent jest alternatywa dla nich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...