Skocz do zawartości

Czy Ktoś Powiedział "Alfa"?


esail

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... no to będzie jazda.

Mam nadzieję że wszystkie te dobroci zostaną wprowadzone do Fedory, jak najszybciej. I osłodzą mi początkowe niedogodnosci:)

 

BTW wiecie może czy w F15 będzie wprowadzony zmiennik na słynne "200 linii kodu" w kernelu, oparty o systemd i cgroups mocno promowany przez Lennarta Poetteringa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW wiecie moze czy w F15 bedzie wprowadzony zmiennik na slynne "200 linii kodu" w kernelu, oparty o systemd i cgroups mocno promowany przez Lennarta Poetteringa ?

Ta lata pojawila sie w kernelu 2.6.37, a w F15 bedzie 2.6.38.

 

Czy chcesz nawiazac do problemów jakie byly z pulseaudio i ze podobnie bedzie z systemd? :P

Mysle, ze w tym przypadku az tyle to nie potrwa :) Takich systemów init powstalo juz kilka (np. upstart) i raczej systemd korzysta z ich doswiadczen. Co innego bylo z pulseaudio, gdzie jednak sprzet odgrywal/odgrywa duza role. W sumie to obsluga sprzetu zajmuje sie alsa, ale jak cos nie dzialalo to zawsze wina spadala na PA. Ja na pulseaudio od dawna nie narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łata pojawiła się w kernelu 2.6.37, a w F15 będzie 2.6.38.

 

Łata miała wejść dopiero, i to opcjonalnie, do 2.6.38, do 2.6.37 nie zdążyła. Ale chodzi mi o to że Lennart, zaproponował rozwiązanie oparte o systemd i cgroups, które miało eliminować konieczność wprowadzania łaty do kernela, z podobnym skutkiem. Niektórzy udowadniali nawet że podejście Lennarta jest bardziej skuteczne. Generalnie gorąca dyskusja się z tego wywiązała. I staneło chyba na tym że patch będzie opcjonalny, aby dać poszczególnym dystrybucjom wybór.

LMDE wrzucił patcha do swojego kernela, myślałem że może F15 zastosuje mechanizm Lennarta Potteringa jako dodatkowy "ficzer". Ale w sumie jeśli będziemy mieli systemd z defaultu to wrzucenie paru linijek do bashrc nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...