Skocz do zawartości

Czy Ktoś Powiedział "Alfa"?


esail

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wiecie, ale pojawiła się alfa piętnastej odsłony naszej ulubionej dystrybucji. Macie już? Ja pobrałem live cd z Gnome (bo ponoć jest trójka) z poziomu VBoxa się uruchamia... jak będzie trochę wolnego czasu to się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem wcześniejszych alfa, ale mi pod VBox żadna nie ruszyła. Jeśli teraz coś się odpala, to trzeba zobaczyć koniecznie.

"Ominąłem" F14 (tylko na VBox, bez instalacji na hdd), ale F15 to już muszę ze względu na wsparcie. Liczę też, że do czasu stabilnej wersji wejdzie GIMP 2.8 i - oby, oby... :) - Digikam 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie traccie swojego czasu. System niby sie uruchomil, ale gnome co chwile sie wysypuje i resetuje. Poza tym na pierwszy rzut oka jakos nie widze róznicy miedzy starym gnome, a nowym (ale to pewnie dlatego, ze nie moge nic uruchomic). Pojawiaja sie jeszcze jakies artefakty przy wyswietlaniu panelu.

 

EDIT: A nie chwila, jednak dziala, to ja cos zepsulem zanim system zdazyl sie zaladowac :) Mozna próbowac. Ale kurde gdzie ta rewolucja w gnome, która tak wielu przeklinalo? Nie wiem czy tylko tak na fedorze, ale na moje oko to jest lekko podrasowane stare gnome. Jednak pakiety wskazuja faktycznie na wersje testowa. Sporo osób pisalo o Gnome 3 jako konkurencji dla KDE, ale to nadal sa dwie inne filozofie tworzenia pulpitu, wiec tu sie raczej nic nie zmieni.

Z nowosci to widze, ze juz dziala systemd. Ciekawe jak to sie przelozy na szybkosc bootowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie traćcie swojego czasu. System niby się uruchomił, ale gnome co chwilę się wysypuje i resetuje. Poza tym na pierwszy rzut oka jakoś nie widzę różnicy między starym gnome, a nowym (ale to pewnie dlatego, że nie mogę nic uruchomić). Pojawiają się jeszcze jakieś artefakty przy wyświetlaniu panelu.

 

EDIT: A nie chwila, jednak działa, to ja coś zepsułem zanim system zdążył się załadować :) Można próbować. Ale kurde gdzie ta rewolucja w gnome, którą tak wielu przeklinało? Nie wiem czy tylko tak na fedorze, ale na moje oko to jest lekko podrasowane stare gnome. Jednak pakiety wskazują faktycznie na wersję testową. Sporo osób pisało o Gnome 3 jako konkurencji dla KDE, ale to nadal są dwie inne filozofie tworzenia pulpitu, więc tu się raczej nic nie zmieni.

Z nowości to widzę, że już działa systemd. Ciekawe jak to się przełoży na szybkość bootowania.

 

Gdy GNOME Shell nei jest w stanie się odpalić bo masz za słaby sprzęt, wtedy automatycznie jest fallback do 'wersji', która przypomina wersję 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy GNOME Shell nei jest w stanie się odpalić bo masz za słaby sprzęt...

Aha, racja. Jak próbowałem odpalić gnome-shell to zwrócił błąd. Czyli na VirtualBoksie tego szybko nie ruszymy. Ciekawe czy ten pulpit będzie działał znośnie na otwartym sterowniku radeon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, racja. Jak próbowałem odpalić gnome-shell to zwrócił błąd. Czyli na VirtualBoksie tego szybko nie ruszymy. Ciekawe czy ten pulpit będzie działał znośnie na otwartym sterowniku radeon.

 

A spróbuj zainstalować sterowniki od grafiki Vboxowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj zainstalowac sterowniki od grafiki Vboxowej.

 

Ja spróbowalem. Fedora staje podczas bootowania.

Zakladam ze podczas ladowania modulów Vboxa, ale glowy nie dam bo systemd nie produkuje jakiegokolwiek komunikatu.

 

Systemd od poczatku wydawal mi sie jakis podejrzany, ale teraz to juz po prostu nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję to samo co neometal i odczucia też mam podobne.

W sumie w czym jest lepszy systemd od upstartu? Zawsze mówiłem, że lepsze jest wrogiem dobrego :) Wiem, wiem... gdyby nie próby, to nie byłoby postępu... Ale wolę jak coś działa :) Chociaż z LiveCD LXDE rusza i wygląda nieźle tzn. normalnie. Gnome i tak nie używam w sensie Gnome desktop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej w tym:

Systemd provides aggressive parallelization capabilities, uses socket and D-Bus activation for starting services, offers on-demand starting of daemons, keeps track of processes using Linux cgroups, supports snapshotting and restoring of the system state, maintains mount and automount points and implements an elaborate transactional dependency-based service control logic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, dzięki, ale i tak nie jestem na 100% przekonany.

To chyba po prostu takie uroki Fedory :) Trzeba się przyzwyczaić do jazdy tyłkiem po krawędzi noża ;) Czasem może boleć i długo się goi. Zobaczymy kiedy się sprawa ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...