Skocz do zawartości

Fedora Vs Ubuntu


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

Od F9 sporo sie zmienilo. Jednak trzymanie się wolnych sterowników się nie zmieniło (flash,java sun, sterowniki wifi - instalacja dodatkowa z RPMFusion - moze byc przez EasyLife). SElinux tez czasem wkurza jak sie nie umie czytac i potem na forum sa lamenty "o jaka głupia fedora".

 

A porownanie F do Ubu ? Ubu ma deby i ladne centrum oprogramowania, fedora ma PackageKit ktory az tak rozbudowany nie jest.Na ubu wiekszosc domoroslych programistow potrafi dac pakiety - dla F juz niekoniecznie i trzeba sie ratowac kompilacja ktora wiadomo jak sie moze skonczyc. Instalator F (nie w trybie LiveCD) pozwala na zmiane pakietow czego nie robi ubu. Oba sa na gnome wiec tu roznicy nie ma. A moze jakies specjalne roznice chcesz wiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ubu troszeczkę muli. Pracuję na laptopie IBM T40, procek Intel M 1.6 1,5G ramu.

W sumie własnie postawiłem sobie właśnie F14 na drugim dysku.

Zainstałowałem sobie PSI, flasha do FF, a że siedze w pracy i jako połaczenie uzywam Orange Free na kartę to nie szaleję

ze ściaganiem aktualizacji :)

 

Generalnie szukam distro które nie jest wydawane co 6 miesięcym które jest stabilne, no i ma wsparcie.

Zdażyłem przejrzeć forum, i nie widze tak częstych uwag odnośnie uzytkowaników, i zamykania "niewłaściwych" tematów, jak to mam miejsce na forum ubu.

 

Pozdrawiam,

Bruus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukam distro które nie jest wydawane co 6 miesięcym które jest stabilne, no i ma wsparcie.

Fedora jest wydawana co 6 m-c. Ale to nie znaczy, że aktualizacja do nowej wersji jest jakaś uciążliwa. Właściwie to odbywa się automatycznie. Jeśli chcesz bardzo stabilnego systemu ze wsparciem to używaj przedostatniej wersji (jeśli teraz jest F14 to F13, a jak się pojawi F15 to zrobisz preupgrade do F14). Natomiast jeśli chcesz systemu z nowościami i przyzwoitą stabilnością to zainstaluj aktualną wersję.

 

Zdażyłem przejrzeć forum, i nie widze tak częstych uwag odnośnie uzytkowaników, i zamykania "niewłaściwych" tematów, jak to mam miejsce na forum ubu.

Jeśli zadajesz pytanie, na które odpowiedzi nie ma w poradniku http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik lub ogólnie w wiki, to nikt nie będzie miał pretensji, że pytasz :) Właściwie to tematy są zamykane bardzo rzadko, w szczególnych przypadkach np. praca domowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś errory, na pewno nie są jakieś tylko konkretne oznaczająca konkretny błąd. To nie Windows ze swoim błędem "Brak błędów".

 

Jak nie będziesz mógł sobie sam poradzić z wyeliminowaniem ich to zapytaj... hm, tutaj, na forum!

 

Generalnie szukam distro które nie jest wydawane co 6 miesięcym które jest stabilne, no i ma wsparcie.

To może pomyśl nad jakimiś ciągłymi dystrybucjami? Debian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...