Skocz do zawartości

Mpi Początki


Fallen

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za programowanie w środowisku klastrowym.

Chciałbym spytać doświadczonych użytkowników o kilka rzeczy:

-Jaki jest trend na IDE do MPI (wsumie bardzo lubie Vima ale nie mamy juz lat 80-tych :)

-Dostęp do klastra mam zdalny - jak sobie ułatwić najbardziej życie pisząc programy

 

Tyle na razie później pewnie będę mieć więcej pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja używałem Kate, bo już chyba nigdy nie przyzwyczaję się do tekstowych IDE. Jeśli lubisz vima to właściwie jeszcze lepiej. Na pewno można skonfigurować netbeansa, żeby wysyłał program na serwer, kompilował, uruchamiał i zwracał jeszcze wyjście. Bardzo wygodne rozwiązanie.

2. Jeśli nie będziesz używał netbeansa to musisz pomyśleć nad sposobem łączenia się z serwerem. Możesz na przykład użyć narzędzia sshfs, chociaż kiedyś skrytykowaliśmy je tu na forum (poszukaj), ale można próbować. Program montuje udziału z serwera w lokalnym folderze. Ja z tego co pamiętam używałem rsynca i to rozwiązanie polecam. Poza tym warto napisać sobie skrypcik, który będzie wykonywał całą robotę na zdalnym serwerze. Wiadomo, po przesłaniu program trzeba skompilować, uruchomić i odczytać wyjście z pliku, dlatego warto już na samym początku to zautomatyzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...