Skocz do zawartości

Konflikt Adresów Ip - Livebox


unreal

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 1 post na forum więc witam wszystkich.

 

Po instalacji fedory wystąpił konflikt adresów IP przy połączeniu wifi.

 

2 PC

 

PC1 = windows xp połączenie enternet

PC2 = fedora połączenie wifi (gdy korzystam tu z windows 7 wszystko jest ok)

 

Konfiguracja adresów DHCP ustawiona chyba w routerze na automatycznie(chyba to livebox wiec nic nie wiadomo bo nie pisze), a w fedorze ustawiona na automatycznie.

 

Jakieś pomysły ? Żeby to działało i przydzielało adresy w sieci automatycznie bo nie mam ochoty ręcznie ustawiać (przewiduje że jak to ustawie ręcznie to będzie działać.)

 

Pozdrawiam

unreal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Konfiguracja adresów DHCP ustawiona chyba w routerze na automatycznie(chyba to livebox wiec nic nie wiadomo bo nie pisze), a w fedorze ustawiona na automatycznie.

Jakieś pomysły ? Żeby to działało i przydzielało adresy w sieci automatycznie bo nie mam ochoty ręcznie ustawiać (przewiduje że jak to ustawie ręcznie to będzie działać.)

 

Wejdź do rutera i sprawdź konfiguracje dhcp.

Chyba livebox ? - żartujesz - nie jesteś w stanie odczytać nazwy producenta/dostawcy ?

[...] bo nie mam ochoty ręcznie ustawiać[...] - jasne przecież to bite 3 miesiące rycia w granicie. Konfiguracja stałego ip to ok 30 sek. w każdym możliwym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konflikt IP wyskakuje ci na windowsie ktory wspoldzieli dysk z fedora prawda ? Olej to - windows mysli ze jest madrzejszy i ze jest jedynym panem komputera dlatego moze cos mu nie pasowac. Ja mam w domu ladnie poprzydzielane adresy i bez konfliktow a tu takimi bzdurami straszy po wstaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...