Skocz do zawartości

Komputer Restartuje Sie Na Grubie


pitcarn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest problem z grubem 2 którego używam.Gdy włączam komputer po sprawdzeniu biosu (test self-post) pojawia się "Welcome Grub!" i mogę wybrać z listy system, ostatnio coś się pochrzaniło i zamiast komunikatu "Welcome.." jest restart ,komputer ponownie się uruchamia i zapętla z tym restartowaniem w nieskończoność. Dopiero gdy uruchomię system z live cd i zrobię odzyskiwanie gruba to system da się uruchomić.Korzystam z Archlinuksa z grubem2 (1.99) na partycji sdb2 i windowsem na sda1.

Po odzyskaniu gruba przez live-cd nie mam dostępu do windowsa ,dopiero po wydaniu komendy

 grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg 

w uruchomionym systemie dodany jest wpis dla windows.Czy to możliwe że jest problem z dyskiem na którym jest windows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu stworzyć config. Ten generator działa na razie dosyć słabo. Poczytaj https://wiki.archlinux.org/index.php/Grub2 i wszystko powinno być jasne.

 

Problem jest tylko taki ,że do tej pory nie było żadnego problemu z grubem2 ,a tu nie z gruszki nie z pietruszki takie atrakcje.

Przywróciłem rano gruba. Teraz uruchomiłem kompa i znowu pętla restartów ,nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.

Wydaje mi się ,że to nie problem wpisu do grub.cfg a coś z dyskiem (mbr?) tylko nie wiem jeszcze co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...