Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 15 Z Dvd


Seba9901

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem co to zaleznosci, bo musialem sie z nimi meczyc instalujac recznie RPM'y, gdyz graficznego instalatora RPM'ów do Fedory spin LXDE (LiveCD) nie ma, chociaz moglem go doinstalowac

 

EDIT : Tylko jak mam doinstalowac wszystkie paczki naraz, bez potrzeby instalacji kazdego pakietu osobno? Ja próbowalem

rpm -ivy

no i potem zaznaczylem wszystkie pakiety, skopiowalem i wkleilem po poleceniu rpm do terminala, jednak nic z tego nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proponuję zrobić lokalne repozytorium z DVD i wtedy co będziesz chciał, to

yum install pakiet1 pakiet2 ... pakietn

Zależności dociągną sie same - rpm tego nie potrafi i będziesz musiał rzeźbić w rodzaju

rpm -Uvh pakiet2
#tu bład zależności od pakietu A
rpm -Uvh pakiet2 pakietA
#tu bład zależności od pakietu B
rpm -Uvh pakiet2 pakietA pakietB
# i to jest właśnie to piekło o którym piszą

 

[EDIT]

Lokalne repozytorium:

1. z DVD instalujemy paczkę createrepo (tym razem jeszcze za pomocą rpm):

rpm -Uvh createrepo*.rpm

2. kopiujemy wszystkie pakiety z katalogu Packages (nie pamiętam dokładnie ścieżki na DVD, ale dasz radę znaleźć) do wybranego katalogu np. /repozytorium

3. Tworzymy plik /etc/yum.repos.d/lokalne.repo o zawartości:

[lokalne]
name=Repozytorium z DVD
baseurl=file:/repozytorium
enabled=1
gpgcheck=0

4. Tworzymy repozytorium

createrepo --baseurl=/repozytorium

5. Korzystamy z dobrodziejstwa lokalnego repo :)

 

Oczywiście jeśli zamierzasz potem robić update wszystkich paczek, to ma rację thof pisząc, że to bez sensu. Zysk będzie minimalny i lepiej zainstalować z LiveCD a potem doinstalować co trzeba zwyczajnie z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem yum'em i wyszło coś takiego. Przykładowo jeden pakiet z powodów oczywistych:

bash: /h: Nie ma takiego pliku ani katalogu
[root@sebastian-desktop sebastian]# /home/sebastian/Pulpit/Packages/tcsh-6.17-15.fc15.i686.rp

 

Gdy skopiuję te wszystkie pakiety, i wkleję je do terminala, to wtedy ich nazwy nie są pełne (tak jak w przykładzie, zamiast ".rpm" jest ".rp"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

yyy:

[root@sebastian-desktop sebastian]# createrepo --baseurl=file:/home/sebastian/Pulpit/Packages
Error: Must specify a directory to index.
Usage: genpkgmetadata.py [options]

 

createrepo --baseurl=/repozytorium

Widzisz gdzies tutaj "file:"? ;) Przedrostek "protokolu" tylko w konfiguracji repozytorium, dla createrepo tylko sciezka systemowa.

 

 

[EDIT]Poprawna forma

createrepo --baseurl=/home/sebastian/Pulpit/Packages

Tylko robienie repo na Pulpicie to jakies chore jest :) To nie Windows gdzie wszystkie smiecie domyslnie pcha sie na "Pulpit" albo do "Dokumenty". Ale to oczywiscie kwestia gustu.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Sorki, że dopisuję do tak starego tematu sprzed trzech lat, ale też borykałem się z tym problemem dotyczącym polecenia createrepo. Aby zainstalować pakiet createrepo w Fedorze 20 wymagany jest pakiet python-deltarpm, obydwa są na płytce instalacyjnej DVD. Po czystej instalacji Fedory kopiuję te dwa pakiety do dowolnego katalogu i z roota je instaluję

[root@localhost ~]# rpm -ivh *.rpm

ostrzeżenie: createrepo-0.9.9-22.fc20.noarch.rpm: Nagłówek V3 RSA/SHA256 Signature, identyfikator klucza 246110c1: NOKEY

Przygotowywanie...                    ################################# [100%]

Aktualizowanie/instalowanie...

   1:python-deltarpm-3.6-3.fc20       ################################# [ 50%]

   2:createrepo-0.9.9-22.fc20         ################################# [100%]

Dopiero wtedy mogę utworzyć lokalne repo, ja zawsze kopiuję wszystkie pakiety z płytki DVD do utworzonego wcześniej katalogu.na dysku twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...