Skocz do zawartości

Fedora 15 - Problem Z Audio


mateofi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainstalowałem ostatnio Fedora 15 na laptopie Asus X51RL. Mam następujący problem - strasznie trzeszczy mi dźwięk. Na tym samym laptopie pod Windows nie ma żadnych problemów.

 

Dodatkowo, czasami po ok 30 minutach używania systemu, nagle znikają mi połówki napisów. W sensie wszystkie napisy widać tylko dolne połowy.

 

Nie wiem czy to może zbyt duże wymagania Gnome 3 jak na mój sprzęt.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiłeś zbyt wysoki poziom głośności? Zauważ, że w panelu ustawień dźwięku w Gnome 100% głośności to tak mniej więcej 2/3 suwaka. Powyżej tego ustawienia też zaobserwowałem trzeszczenie w swoich głośnikach, jakby występowało jakieś przesterowanie. Nie jest to wina hardware'u bo głośniki i kartę dźwiękową mam bardzo przyzwoitej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że w panelu ustawień dźwięku w Gnome 100% głośności to tak mniej więcej 2/3 suwaka. Powyżej tego ustawienia też zaobserwowałem trzeszczenie w swoich głośnikach, jakby występowało jakieś przesterowanie.

100% to możliwości sprzętu, a wszystko dalej to już wzmacnianie softwarowe kosztem obniżenia jakości dźwięku i nic dziwnego, że trzeszczy (tak jak w aparacie zoom optyczny i cyfrowy). Nigdy nie należy przekraczać tych 100%.

To co jest w graficznych ustawieniach to tylko ustawienia dotyczące pulseaudio. Suwaki dla poszczególnych kart można znaleźć w alsamixer (F6 zmienia kartę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...