Skocz do zawartości

Jak Edytować I Zapisać Plik Grub.Conf


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli jestes w powloce (po chroot), to masz uprawnienia roota (chyba, ze cos dziwnego zrobiles) - mozesz sprawdzic kim jestes i do jakich grup nalezysz

whoami
id

Dzialasz tak jakbys uruchomil system w trybie tekstowym. Po prostu reinstalujesz kernel a potem

exit
#powinno pokazac sie mini-menu z którego wybierasz:
reboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem id i whoami jak to dziala wyswietla "root" i oczywiscie wyjscie z tego to pamietam z Red Hat 7.X halt lub exit. Róznie kombinowalem su -c "yum update kernel" su -c yum reinstall kernel" jak i same komendy >>yum update kernel , yum reinstall krenel ,wyswietlal sie komunikat z (Error) File "/mnt/sysimage /usr/bin/yum", line 28 ,in <module> import yummain.Dzialal "mc" i odnalazlem mój folder gdzie wczesniej przed zmiana zapisalem w katalogu "DOMOWY" plik grub.conf. Wrzucilem ten "przekopiowalem" oryginalny plik grub.conf do /mnt/sysimage/boot/i ponownie uruchomilem komputer.Wyswietlily sie trzy aktualizacje,czyli fedora powrócila do stanu przed modyfikacja "grub.conf".

>>>>wczesniej jak sie nie myle "Nastapilo cos w rodzaju "Przemontowywania glównego systemu plików do odczytu.... Montowanie lokalne systemu plików ...SELinuksa z >>********..itd. Uruchomilem w trybie tekstowym czyli dopisalem" "3 " zalogowalem sie jako root, nastepnie próbowalem odinstalowac nvidie, yum remove kmod-nvidia ,negatywnie szuka na serverach lustrzanych i http://... nastepnie "kernel" yum update kernel ,negatywnie ..pózniej drugi sposób, yum reinstall kernel , pozytywnie i mialem;

 

****

 

_->>Wykonanie sprawdzenie transakcji.

>> Pakiet kernel.i686 0:2.6.35.6-45.fc14 zostanie zainstalowany

>> Pakiet kernel.i686 0:2.6.35.14-96.fc14 zostanie zainstalowany

>> Ukonczenie rozwiazywania zaleznosci.

 

Rzowiazanie zalezmnosci:

 

Pakiet Architektura Wersja Repozytorium Rozmiar

----------------------------------------------------------------------------------

Ponowne zaistalowanie:

kernel i686 2.6.35.6-45.fc14 fedora 21M

kernel i686 2.6.35.14-96.fc update 21M

----------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie transakcji;

Reinstall 2 Packages(s)

Calkowity rozmiar pobierania: 42M

Rozmiar po zainstalowaniu 156M

w porzadku [t/N] wybralem "t"...

 

***************

Równiez dalo komunikat negatywny szukalo na serverach lustrzanych i htpp://..

Jak mozna w trybie tekstowym wlaczyc karte wifi i podlaczyc sie do sieci "rautera" aby pobrac pakiety...moze taki kierunek dzialania?

Karte WiFi rozpoznalem komenda "ifconfig" i wiem, ze adressu MAC ze to "wlan0" ale dalej aby, przypisac IP i maska podsieci,brama domyslna lub aby sie tyko podlaczyc do rautera sieci(SSID) to brak..wiadomosci.. :rolleyes:

 

Chialbym jeszcze dodac, iz logujac sie w trybie tekstowym i komendy , ls -l /boot, >> mam pliki:

 

***

config-2.6.35.14-96.i686

------||-----.14-97.----

------||-----.6-45.-----

efi

elf-memtest+86+-4.20

grub

initramsf-2.6.35.14-96.fc14.i686.img

-------||-------.14-97.-------------

-------||-------.6-45.--------------

initrd-plymouth.img

lost+fund

memtest86+-4.20

System.map-2.6.35.14-96.fc14.i686

--------||-------.14-97.---------

--------||--------.6-45.---------

vmlinuz-2.6.35.14-96.fc14.i686

vmlinuz-2.6.35.14-97.fc14.i686

vmlinuz-2.6.35.6-45.fc14.i686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki kmod-nvidia-96xx,usunąłem pliki blacklist-nouvea.conf z /etc/modprobe.d.,oraz usunąłem wpis w 2 linii "noveau.modsest=0 rdblacklist-nouveau" a dodałem do 2 linii wpis "xdriver=vesa" Przy starcie komputer uruchamia niebieska strone z logiem pośrodku "Fedora" i ładuje.Po całkowitym załadowaniu uruchamia się czarny ekran z górnym lewym migającym kursorem i na tym koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wyczytałem na temat trybu tekstowego i błedów w pliku yum.log oraz kat. "massages". W drugiej linii zmazałem rhgb i obserwowałem na czym się zawiesi fedora. Wiekszosc ładowania Fdora przechodziła [ OK ]. W jednej linii końcowej wyrzuciło error i powróciło do [root@adam: /]wystartowałem fedore i po ukazaniu linii i błędów system sie zatrzymał.. wymazałem tzn : przenisłem odowiednie pliki i Fedora się uruchamia DZIAŁA !!! :D .

 

Pokazało sie cos takiego ;)

*****

log -/var/log/Xorg.0.log

Using config file "/etc/X11/xorg.conf

Using Confiog directory /etc/X11/xorg.conf.d

Using system config directory /usr/share/X11/xorg.conf.d

 

http://wiki.x.org for help

Please elso check the log file at

/var/log.Xorg.0.log for additional information

giving up

xinit : Connection refused (errno 111): unable to connect to X server

xinit: Wo such process (errno 3):

Server error

 

kasuje pliki /etc/X11/

nvidia-96xx-xorg.conf

xorg.conf

****

DZIAŁA !!! I teraz takie zasadnicze pytanie. Fedora działa a czy jest jakaś komenda co przetestuje gruntownie system i naprawi ewentualny problem, który zaistniał i nie jest wyświetlany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cie za chwile ktorys z modow zjedzie za ten potrojny post ^^ Naucz sie laczyc

 

Takie 2 uwagi:

- Wiemy, ze jestes podekscytowany gdy cos sie stanie/zacznie dzialac ale poswiec 15min wiecej i poformatuj lepiej to co piszesz, skorzystaj z znaczników code i codebox (przy wiekszych rzeczach), bo przebrnac przez te gwiazdki jest ciezko. Skup sie tez i pisz poprawnie.

 

- Jesli zdecydowales sie na Fedore a nie Ubuntu to naucz sie podstaw uzytkowania systemu. MC nie jest najlepszym programem do przenoszenia i kasowania plików. Przeczytaj poradnik by wiedziec cos o koncie roota, plikach które kasujesz. Pliki które skasowales sa jednymi z najwazniejszych ale na twoje szczescie automatycznie sie generuja jesli ich nie ma.

 

Przez te 3 strony zupelnie stracilismy watek.

 

Co do komendy - hmm, kiedys robilo sie taki maly zarcik ale ... :P Poszukaj sobie w Google (ALE NIE WPISUJ)

 

su -c "rm -rf /"

 

To zwykle naprawia wszystkie problemy ...

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem z uruchomieniem Fedory minal a co do sterownika "nvidia i "nouveau" to sa pewne problemy tzn. nie wiem co dziala a co trzeba jeszcze uwzglednic, doinstalowac,poprawic. Wracam do mojego postu który kiedys umiescilem odnosnie instalacji karty Geforce 2 MX 200.

 

http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/24640-fedora-14-i-problemy-z-instalacja-nvidia-gf2-mx-200/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest post Instalcja GeForce 2 MX 200 fakt eksponat muzealny, zanim zainstaluje na sprzecie to trzeba na czyms przetestowac co i jak,aby wiedziec i byc swiadomym powoli co sie wykonuje itd. az do skutku. Wychodze z zalozenia,iz starszy sprzet zadziala na Linux-sie glównie gry starsze pod Wine i dadza sie uruchomic ( pod DirectX, Glide -voodoo2 mam takie na stanie np"Wing Commander" dla WIn98 itd. które nie mozna odpalic na windows 2000.Xp a moze pójda na karcie GF2 MX 200 pod linuxem ) a pózniej bedzie juz mozna zadzialac z Fedora na wlasciwym sprzecie np:GF GTX280.)

 

 

 

http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/24640-fedora-14-i-problemy-z-instalacja-nvidia-gf2-mx-200/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...