Skocz do zawartości

Dual Boot - Windows Vista I Fedora 16


Pienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy komuś się udało poprawnie skonfigurować taki dual boot? Chodzi mi o przypadek ze głównym bootloaderem jest ten windowsowy (Vista/7). Siedzi on sobie w MBR /dev/sda1. Na tym dysku jest partycja ntfs i nic więcej. Na drugim dysku znajdują się trzy partycje: /dev/sdb1 to partycja /boot, /dev/sdb2 to partycja "/", a trzecia to swap. Na partycji /boot znajduje się między innymi grub2. Grub2 jest zainstalowany w sektorze startowym partycji /dev/sdb1 (nie w MBR). W windowsie za pomocą programu EasyBCD próbowałem dodawać dodatkową pozycję wywołującą fedorę. Próbowałem opcji grub (legacy), jak i grub2. To drugie powoduje tylko, że przechodzę do powłoki GRUB4DOS. Próbowałem też za pomocą polecenia dd zgrywać sektor startowy /dev/sdb1, kopiowąłem taki plik na partycje z windowsem i konfigurowałem ręcznie bootloader windowsa za pomocą polecenia bcdedit. Też bez efektu. Czarny ekran i migający kursor. Może coś doradzicie, bo nie wiem co dalej?

 

Pozdro i z góry dzięki

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Dwa dyski? Swietnie!

Odepnij ten, który ma Windows, pozostaw ten, który ma Linux.

Uruchom komputer, zaloguj na Linux &c. po czym wylacz komputer.

Podlacz spowrotem dysk z Windows, uruchom komputer.

Masz duza szanse, ze komputer "zapamietal" dysk Linuksowy jako ten "do bootowania" i tam bedzie czekal juz GRUB, którego sobie skonfigurujesz odpowiednio by odpalal Windows na rzadanie.

(Chociaz ja to klepne zawsze F12 przy starcie i sobie wybiore dysk, jesli chce inny niz Linux...a rzadko chce, ale to juz inna kwestia)

 

EDIT #1 do postu ponizej

Ja tam napedzam zarówki antymateria :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzycie w MBR innego menedzera uruchamiania, niz Windowsowy BCD odbierze ci mozliwosc stosowania w Windows hibernacji. Szczególnie warto na to zwrocic uwage na laptopach :)

 

Nie zgodze sie z tym. Mialem w MBR dysku na którym byl zainstalowany Windows Vista GRUB2 i hibernacja dzialala. Moze problem ten dotyczy niektórych tylko wersji Windows?

 

Dwa dyski? Swietnie!

Odepnij ten, który ma Windows, pozostaw ten, który ma Linux.

Uruchom komputer, zaloguj na Linux &c. po czym wylacz komputer.

Podlacz z powrotem dysk z Windows, uruchom komputer.

Masz duza szanse, ze komputer "zapamietal" dysk Linuksowy jako ten "do bootowania" i tam bedzie czekal juz GRUB, którego sobie skonfigurujesz odpowiednio by odpalal Windows na rzadanie.

(Chociaz ja to klepne zawsze F12 przy starcie i sobie wybiore dysk, jesli chce inny niz Linux...a rzadko chce, ale to juz inna kwestia)

 

Jak przeczytalem ten post to jakos skojarzyla mi sie ksiazka "Autostopem przez galaktyke" autorstwa Douglas'a Adams'a i opisywany tam statek kosmiczny z napedem nieprawdopodobienstwa ;-)

 

Co do tematu watku to niedawno wyszla nowa wersja EasyBCD 2.1.1.2 z poprawiona obsluga GRUB2 w Fedorze 16. Dziala to poprawnie bo uzytkuje. Temat do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...