Skocz do zawartości

Fedora 16 - Problem Ze Startem Systemu


omickal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny probelm, tyle ze ja instaluje Fedorę z "pełnej" płyty... Instalacja automatyczna - komputer nie wykrywa systemu, próba podziału ręcznego spod instalatora bez boot efi kończy się niepowodzeniem. Dziś spróbuję ręcznie podzielić dysk np Partition Magick'iem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jednakże te problemy "dziwne" skłaniają mnie do pozostaniu przy Slackware B) Z nim nie ma takich problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam taki sam problem. Sciagnolem najnowsza fedore 16 wersje CD gnome x64. Wybieram Basic Device oraz instalajce na calej powierzchni dysku. Instalacja przebiega pomyslnie ale po restarcie jest efekt jakby na dysku nie bylo zainstalowanego ZADNEGO systemu :( Szkoda, ze tak sie dzieje. Chyba trzeba poczekac na fedore 17 bo z tej 16 chyba nic nie bedize jak na razie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czy juz wtedy nie bedzie takich jaj?
Zalezy jaka opcje wybierzesz przy instalacji. Jesli w boot sektorze partycji z Fedora, to tak, beda jaja :) Jesli w MBR, to nie. Jesli uzyjesz GPT, to nie wiem, bo nie próbowalem, ale wiem, ze musisz wtedy zostawic wolne sektory 0-2047, czyli pierwsza partycja powinna startowac od 2048 (→ http://pl.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table ).

Osobiscie nigdy nie zdalem sie na (sztuczna) inteligencje instalatora i zawsze sam dzielilem dysk. Bezpieczniej, bo widze co i gdize robie, ekonomiczniej - sam wybieram i ustalam wielkosci partycji (→ http://wiki.fedora.p...zia.C5.82_dysku ), prosciej, bo bez LVM (chociaz LVM ma tez swoje zalety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...