Skocz do zawartości

F16 - Czy Instaler Zaimportuje Katalog Użytkownika W Home?


tbed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przenoszę jeden komputer z Ubuntu na Fedorę.

Stąd mam szybkiego pytanie na odpowiedź typu tak/nie (o ile to możliwe).

 

Czy instalując F16 i zostawiając /home nieruszone, nadając nazwy użytkownikom takie, jakie w Ubuntu mam szanse by "automagicznie" instalator przeniósł prawa nowego użytkownika na odpowiedni katalog w /home wraz zawartością? W internecie można znaleźć twierdzące i przeczące odpowiedzi, ale pochodzą z różnych czasów.

Zawsze pozostaje rozwiązanie takie, że tworzę nowego usera, potem przenoszę zawartość do jego katalogu. Ale czemu nie mam sobie uprościć życia, jeśli jest tak możliwość? Tym bardziej, że teraz UIDy będą się zgadzać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, dzieki za info!

 

W necie sa sprzeczne informacje, dlatego ze kiedys UID byl od 500 w góre (ale tego do konca nie rozumiem - mozna zmienic przeciez).

Dla bezpieczenstwa usune tylko configi z .* by mi nie zasmiecilo ustawien.

 

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak różowo nie było. Owszem, instalator zaproponował import folderu, nadanie stosownych uprawnień etc, ale próba zalogowania nie powiodła się. Co prawda, na chwilę ukazał się pulpit, po chwili jednak informacja o odmowie SElinux (bez możliwosci sprawdzenia od razu o co chodzi) i jedyne co zostawało to wylogować się.

 

Ale można sobie poradzić, może komuś się przyda.

Po reboocie, w trybie "recovery":

 

1. wyłączenie SElinux

2. usunięcie wszystkich plików ukrytych z konfiguracją w katalogu domowym

 

Śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączyłeś SELinuksa przez dodanie selinux=0 do parametrów kernela, to możesz go z powrotem włączyć i tym samym wymusić "przerelabelowanie" (fajne słowo) wszystkich plików w systemie. Chwilę to trwa, ale potem masz katalog domowy i włączonego SEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...