Skocz do zawartości

Oracle Sql Developer - Problem Z Uruchomieniem


majki89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zajmuję się programowaniem baz danych Oracle. Obecnie pracuję na Oracle Database 11g i do tej pory pracowałem pod systemem Windows. Wiem jednak, że najlepsze połączenie to Oracle + Linux. Do pisania skryptów itd. używam IDE Oracla SQL Developer. Pod Windows wszystko działa super. Na Linuxie mam jednak mały problem...

 

Bazę danych zainstalowałem i skonfigurowałem pod Linuxem i wszystko przeszło ok. Potem zainstalowałem Javę JDK potrzebną do uruchomienia IDE SQL Developer. Następnie zainstalowałem Developera i wszystko działało ok. Problem zaczął się po pierwszej grubszej aktualizacji systemu... Baza włącza się bez problemu ale SQL Developer już nie :( Aktualizowałem Javę instalowałem różne wersje ale nic to nie pomaga :(

Kiedy próbuję włączyć Developera system żyłuje mi procesor na 100% ale środowisko nie uruchamia się tylo cały cszas tki w jakimś jakby zapętlonym procesie :(

 

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi dlaczego IDE nie chce mi sie uruchomić? Przypominam, że jest to środowisko odpalane ma maszynie Javy JDK więc tym bardziej nie wiem o co chodzi a na Linuxach nie znam się jeszce aż tak bardzo.

 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja a: reset konfiguracji

zmien nazwe folderu ~/.sqldeveloper

 

opcja b: patrzymy

w terminalu wpisz:

export JAVA_HOME=/usr/java/default
export PATH=$PATH:$JAVA_HOME/bin
/opt/sqldeveloper/sqldeveloper.sh --verbose

 

w drugim terminalu wpisz:

ps -ef | grep oracle.ide

 

w trzecim terminalu wpisz:

/usr/java/default/bin/jconsole

 

w czwartym terminalu wpisz:

/usr/java/default/bin/jvisualvm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...