Skocz do zawartości

[Dane Na Partycji Home]Instalacja Świeżego Systemu


Fallen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nabijam postów 2 poprzednie mozna usunac.

 

Do rzeczy:

 

w tym tygodniu zrobilem taki burdel w systemie ze nie nadaje sie do uzytku...

Jutro instaluje fedore f17a na gnome (kde jednak mnie wkurza - ma tylko lepsze aplikacje defaultowo instalowane).

 

Dysk mam podzielony na 3 partycje: root, swap i home.

Jako root usunalem wszystkie ukryte foldery na partycji home - poza .glvc (jakos tak) - ale niektóre i tak sie pojawiaja z powrotem (domyslam sie ze to wplyw dzialajacych aplikacji).

 

Po formacie chce miec tylko wszystkie swoje foldery na partycji home - bez tych ukrytych.

 

Wiec moje pytanie - jak poprowadzic instalacje tak zeby na partycji root byl swiezy system a partycja byla w stanie takim jak opisalem i "podpieta" w taki sposób jak mam teraz na kad`e (chyba jest zlinkowana do folderu home na roocie).

Edytowane przez Fallen
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jak zaczniesz nowa instalke i sformatujesz z poziomu instalacji partycje "root" to po instalacji i zalozeniu usera z taka sama nazwa jak byl wczesniej powinienes miec dostep do wszystkich plikow i wtedy sobie wywalisz co bedziesz chcial ...

ale spytaj jeszcze kogos bo nie daje za to reki sobie uciac :)

pozdrawiam

AdamS

 

PS nie rób tego dzisiaj :D =====> piatek, 13 kwiecien 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiadal to zaryzykowalem i przeszlo tylko jest jedno ale...

zrobil sie burdel z ukrytymi plikami tzn wiedzialem tylko ze .kde moge wywalic a z reszta ktos doswiadczony mi musi pomóc (przeszedlem z kde na gnome3).

ls -aF | grep '\..*' ;<<<Bede wdzieczny za link do wyrazen regularnych dla grepa
./
../
.abrt/
apache-tomcat-6.0.35/
.bash_history
.bash_logout
.bash_profile
.bashrc
.cache/
.config/
.dbus/
.dmrc
.esd_auth
.fontconfig/
.gconf/
.gnome2/
.gstreamer-0.10/
.gtk-bookmarks
.gtkrc-2.0-kde4
.gvfs/
.ICEauthority
.imsettings.log
.local/
.mission-control/
.mozilla/
.pulse/
.pulse-cookie
.shotwell/
.thumbnails/
.xsession-errors
.xsession-errors-:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: "syf w ustawieniach progów" nie zrobil sie sam.

Po drugie z tego co wiem, nie dam sobie za to reki uciac, kazdy program sprawdza czy ma swój plik z ustawieniami w /~, jesli nie to go tworzy.

Wiec w teorii mozesz usunac wszystkie katalogi ukryte, ale wiaze sie to z utrata wszystki ustawien. W wypadku paru programów nawet danych (np. thunderbird trzyma pobrane maile w takim katalogu).

Reasumujac: katalogi ukryte zawsze bedziesz mial w katalogu domowym uzytkownika. Tak to jest zbudowane. Jesli chcesz miec miec to jakos inaczej zorganizowane to napisz jak, moze uda sie to osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: "syf w ustawieniach progów" nie zrobil sie sam.

Po drugie z tego co wiem, nie dam sobie za to reki uciac, kazdy program sprawdza czy ma swój plik z ustawieniami w /~, jesli nie to go tworzy.

Wiec w teorii mozesz usunac wszystkie katalogi ukryte, ale wiaze sie to z utrata wszystki ustawien. W wypadku paru programów nawet danych (np. thunderbird trzyma pobrane maile w takim katalogu).

Reasumujac: katalogi ukryte zawsze bedziesz mial w katalogu domowym uzytkownika. Tak to jest zbudowane. Jesli chcesz miec miec to jakos inaczej zorganizowane to napisz jak, moze uda sie to osiagnac.

Nie zrozumielismy sie:

1. Oczywiscie ja narobilem syfu za duzo kombinujac :)

2. mialem KDE teraz siedze na Gnome i nie sa mi potrzebne foldery z konfiguracja od KDE (nie wiem co juz nie jest mi potrzebne) i ustawien reszty programów których juz nie mam (akurat z programami nie mam problemu, nie wiem tylko które foldery sa jeszcze od ustawien kde.

Np taki .gvfs/ jestem pewien ze pozostal z kde, malo tego nie moge z nim nic zrobic (skasowac, nadac uprawnien itd... w konfigu sa same znaki zapytania przy user i group i kazda operacja konczy sie brakiem dostepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. mialem KDE teraz siedze na Gnome i nie sa mi potrzebne foldery z konfiguracja od KDE (nie wiem co juz nie jest mi potrzebne) i ustawien reszty programów których juz nie mam (akurat z programami nie mam problemu, nie wiem tylko które foldery sa jeszcze od ustawien kde.

 

Kurcze wiem ze to kwestia preferencji, ale serio nie ma to sensu. Na poczatku uzywania Fedory tez mialem, podobnie jak Ty, ochote powywalac takie katalogi, ale zauwazylem ze czasem sie przydaje. Moja obecna partycja /home jest nie ruszana od 3-4 lat i sam nie wiem co tam mam :) A czasem jak uruchomie jakis dawno nie uzywany program muzyczny to i tak scrobluje do last.fm - to tak w ramach przykladu:) Ale wydaje mi sie ze predzej czy pózniej uruchomisz cos z "stajni" KDE.

Ale jesli Ci strasznie zalezy to mozesz po prostu zmieniac nazwe kazdego katalogu, log out, log in i sprawdzac czy wszystko dziala, jesli nie to zmiana z powrotem, wchodzisz do katalogu i to samo z kazdym podkatalogiem. Z tego co zauwazylem to wiekszosc aplikacji KDE, i samo KDE, trzyma config w ~/.kde, ale sa wyjatki.

Ale jak napisalem wyzej IMHO nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...