Skocz do zawartości

Proces Zombie (Chromium-Sandbo)


czaks

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę usunąć proces zombie na stałe? Ponieważ gdy tylko włączę przeglądarkę Chromium w wersji 18.0.1025.168-2 pojawia się proces zombie:

 

ps -ef | grep defunc | head -n 30
root      1188  1186  0 17:59 ?        00:00:00 [chromium-sandbo] <defunct>
root      1342  1337  0 18:01 pts/1    00:00:00 grep defunc

Da się go zabić poprzez kill -9 . Ale po ponownym uruchomieniu przeglądarki on nadal powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to w czym on przeszkadza? To na pewno skrót od Sandbox (wiecej informacji http://dev.chromium.org/developers/design-documents/sandbox/Sandbox-FAQ ). Procesy zombie maja to do siebie, ze sa wylacznie wpisami i nie zajmuja juz zadnych zasobów, czyli pamieci. Dlatego IMO stworzyles sobie problem, który w rzeczywistosci nie istnieje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wszystko jasne. Odinstalowalem wszystkie rozszerzenia oraz zamknalem procesy tak jak napisal sokar620

Nawet je usunalem calkowicie z przegladarki. Dla pewnosci odinstalowalem Chromium calkowicie i usnalem wszystkie ustawienia i pakiet z dysku by pobrac nowa swieza paczke. Przez chwile po uruchomieniu nie bylo zombie , ale po chwili znowu sie pojawil. Wyglada wiec na to ze to winny jest Chromium, dlatego pozostaje mi zainstalowac starsza wersje. Ewentualnie chyba poczekam na aktualizacje do nowszej wersji Chromium. Dlatego ze one i tak dosyc czesto wychodza. Moze teraz w nowym wydaniu beda jakies poprawki przegladarki i ten proces zombie juz sie nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak to mi nie przeszkadza. Po prostu na Operze nie mialem zadnego procesu zombie. Jednak funkcjonalnosc Chromium bardziej mi teraz odpowiada.

W sumie jak by pojawilo sie duzo wiecej procesów zombie to jest raczej nie wskazane, ale jeden to przezyje.

 

 

 

Edit. Tak jak myslalem w Chromium 19 juz proces zombie nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...