Skocz do zawartości

Amd Radeonhd 4200


nacoipoco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam -

 

od pewnego czasu (od wersji 14...) zmagam sie z jednym i tym samym problemem, którego rozwiazania nigdy i niegdzie nie udalo mi sie znalezc. Mianowicie: instalacja wlasnosciowych sterowników grafiki takich jak w tytule, bez których laptop grzeje mi sie niemilosiernie (spostrzezenie z innych Linuksów). Czy ktos madrzejszy ode mnie zna rozwiazanie? Chcialbym po prostu wypróbowac Fedore - takie moje widzimisie ;)

 

Problem polega na tym, ze po kazdej instalacji wlasnosciowego sterownika widze tylko czarny ekran podczas uruchamiania systemu z jakims dziwnym, chyba niebieskim, paskiem na dole. I tyle. Koniec i kropka. Dalej nie ma juz nic.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz pecha miec AMD/ATI. Poszukaj na forum, bo wiele osób próbowalo z tym walczyc. Jedyny chyba, któremu sie udalo zainstalowac wlasnosciowe stery, to @Sorror. Chyba dzielil sie w któryms watku swoim doswiadczeniami - poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji - czy jest jakis sposób, by owemu nagrzewaniu sie laptopa i ciaglej pracy wiatraka jakos zaradzic bez potrzeby instalowania sterowników wlasnosciowych? Bez nich kazdy Linux, który do tej pory próbowalem, jest bardzo glosny i przegrzewa mi laptopa. Na Win 7 jest wszystko w porzadku, wiec to kwestia tylko i wylacznie sterowników graficznych, które - ogólnie rzecz biorac - poza opisywanym problemem dzialaja bardzo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...