Skocz do zawartości

Nie Drgają Mi Okienka


laesear

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fedorę 16 KDE i miałem włączone efekty graficzne. Mój menedżer okien to chyba kwin, bo nie przypominam sobiem żebym go zmieniał. Wczoraj zostawiłem komputer włączony i sobie gdzieś poszedłem. Przez te kilka godzin pracował. Gdy wróciłem, paski tytułu okienek wyparowały, nie mogłem żadnego z nich wyłączyć i musiałem uciec się do resetu. Kiedy zrestartowałem kompa drgające okienka nie działały. Wsyztskie efekty wybuchu pulpitu itd. też. Co się stało? Nawet jeśli pod moją nieobecność jakiś domownik coś kliknął to powinienem to zobaczyć w logach, ale gdzie w tych logach to znaleźć i jak to naprawić? Chcę nadal móc cieszyć się wizualnymi bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowales wlaczyc efekty ponownie? [Menu -> Ustawienia -> Ustawienia systemowe - > Efekty pulpitu]

W logach zapisuja sie raczej bledy i informacje systemowe. Komputer nie loguje przeciez wszystkiego co uzytkownik robi.

Mozesz przejrzec plik ~/.xsession-errors jesli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i w rogu pojawił się monit:

Nie mozna włączyć następujących efektów pulpitu:

*Przełącznik stosowy

*Lupa

*magiczna lampa

*Odczucia przy starcie

*Chwiejne okna

 

Nie udało mi się ustalić przyczyny dlaczego to mogło... zniknęłąć (Nie chce być niemiły, ale ktoś się chyba tu nudzi...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn po tym jak mi to wszystko padło to zrobiłem aktualkę systemu Apperem. Nowe jądro, Firefox 12 etc...

lspci -vv mi zwraca:

00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)

Subsystem: Acer Incorporated [ALI] Device 0212

Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-

Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B+ ParErr- DEVSEL=fast >TAbort-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...